עמוד הבית > שלישי אקדמי > רב תחומי > אל תקרא לי טקסט (כיתות ח',ט')

שלישי אקדמי - אל תקרא לי טקסטכאשר חושבים על מילים באמנות, המחשבה המיידית העולה לנו היא ספרות. אך מילים אוהבות חברה והן מתחברות ומעצימות מאוד גם צורות אמנות אחרות: קולנוע, קומיקס, מוסיקה, תאטרון, רדיו, גרפיטי, סיפור סיפורים בפני קהל ועוד.

מכיוון שמילים הן דבר כל כך נגיש לנו, פעמים רבות איננו שמים לב לתכונות של המילה שאינן ייצוג של תוכן: צליל המילה, הקצב שלה, האופן שבו הוגים אותה – כל אלו משפיעים גם על תפיסת המשמעות אצל השומע ותשומת לב אליהם יכולה לפתוח עולמות חדשים ולחשוף איכויות נסתרות באמנות המילה. איכויות שאמנים רבים משתמשים בהן כדי ליצור יצירות מופת מצורות שונות.

בקורס נשאל מה קורה לספרות כאשר משלבים אותה עם אמנות הקולנוע והקומיקס? מה קורה כאשר מוסיפים למילים גיטריסט ומתופף וזמרת שמבצעת אותן בשירה? ומה עושה אמן היפ הופ שמקפיץ את המילה בדיוק על הביט?
נקרא סיפורים ודפי קומיקס, נראה קטעי סרטים ונשמע מוזיקה.

מטרת הקורס היא להעשיר את עולמנו ולהיפתח לכל מה שקשור לאמנות המילה. באמצעות דיונים פעילים ועיסוק חי בצורות האמנות השונות, נבדוק את הרכיבים השונים של המילה – את המוסיקליות שלה, הקצב שלה, הביצוע החי שלה אל מול הביצוע הכתוב, הקשר שלה אל תמונה או סצינה בסרט ונבין כמה משמעות, יופי ואפשרויות יש בדבר הזה שקוראים לו בצניעות ׳מילה׳.