עמוד הבית > מקצועות בחירה בחטיבת הביניים > "שלישי אקדמי" ומקצועות בחירה בחטיבת הביניים

הורים ותלמידים יקרים,

 

"שלישי אקדמי" היא תוכנית ייחודית אשר פותחה בבית ספרנו ,והיא עוסקת בלמידה רב תחומית, שמטרתה הרחבת הדעת ופיתוח מיומנויות הצלחה.
בד בבד עם עמידתו של הצוות החינוכי של בית הספר ביעדים שהציב לו משרד החינוך ובדרישותיו עסק הצוות החינוכי במהלך שנת הלימודים תשע"ה גם במציאת אתגר חינוכי אשר יפרוץ את מסגרת תוכניות הלימודים המוכרות, ואשר יזמן לתלמידים חווית למידה רגשית- חברתית וקוגניטיבית הנותנת מקום רחב לביטוי האישי שלהם.

התוכנית "שלישי אקדמי" היא תוכנית צומחת בחטיבת הביניים ,ובשנת הלימודים תשע״ח ישתתפו בה כל תלמידי החטיבה.

התוכנית תתקיים בימי שלישי, והיא תכלול חמש שעות העשרה:

קורס שנתי אחד בן שעתיים באחד הנושאים הבאים:

אמנות, מדעי המחשב, מחול, ספורט, צילום, תאטרון, תקשורת וקולנוע.

 

שני קורסים סמסטריאליים בני שעתיים באחד הנושאים הבאים:

איורים בספרות ילדים, שיר סובב עיר , הגירה, אהבה במקרא, בעלי חיים במקרא ובימינו ועוד…

 

שני קורסים סמסטריאליים בני שעה כל אחד בנושאים הבאים:

אומנויות לחימה, אורח חיים בריא , דיבייט באנגלית ,יזמות ( קורס שנתי), מבוא לשפת הסימנים ,מנהיגות חברתית- מוסרית ,פסיכולוגיה חיובית, תקשורת בין אישית ועוד…

אנו מאמינים, כי באמצעות תכנית זו נאפשר לתלמידנו לחוות חווית לימודים מעשירה ומגוונת, המחברת אותם לתחומי הדעת, פותחת בפניהם עולמות מגוונים ומרתקים, מפגישה אותם עם מומחים מחוץ לבית הספר ומקנה להם כלים ומיומנויות אשר יכינו אותם למאה ה-21 כבוגרים עצמאיים בחברה בפרט ובמדינת ישראל בכלל.

מקצועות בחירה בחטיבת הביניים

בבית הספר "תיכון חדש" נלמדים מקצועות בחירה רבים ומגוונים כבר בכיתה ז'.

המגוון הרחב מאפשר לכל התלמידים להרחיב דעת בתחומים שונים בהתאם לנטיית לבם ולהנות מלימודים חווייתיים המשלבים יצירתיות ומעוף ומביאים לידי ביטוי את הכישורים ואת התחביבים שלהם. כמו כן, מאפשרת הלמידה, בשלב זה של חטיבת הביניים הצצה למקצועות הבחירה שאותם יוכלו התלמידים להרחיב לשם קבלת תעודת הבגרות ואף להפיק מהם תועלת בחייהם הבוגרים.

בחטיבת הביניים מוצעים לבחירה המקצועות הבאים:
אמנות, מדעי המחשב, מחול, ספורט, צילום, תאטרון, תקשורת וקולנוע.

אנו מאמינים שתדעו לבחור את המקצועות הקרובים ללבכם, ושתשכילו להפיק ממגוון המקצועות העשיר הזה העומד לרשותכם את מלוא העניין, את מלוא התועלת ואת מלוא ההנאה.

בברכה,

לימור מרקנזון וצוות שלישי אקדמי.