השנה, החלה קבוצת תלמידים משכבת ט' את לימודי השפה והתרבות הסינית.

במהלך השנה התלמידים  לומדים את מבנה השפה הסינית – הכתובה והמדוברת, לאחר מכן צוללים ללימוד מספר משפטים בסיסיים כגון מילות ברכה והצגה עצמית ומרחיבים את אוצר מילים הסיני . פרט לשפה, עוברים התלמידים  שיעורים חווייתיים הממחישים את יופיה של התרבות הסינית: שומעים מוזיקה סינית מסורתית ומודרנית, טועמים מהתה הסיני ולומדם להכיר אתהטקס המתלווה אליו. התלמידים מתנסים בקליגרפיה ובאמנויות סיניות רבות נוספות, לומדים על החגים הסיניים ועל האוכל המסורתי שמתלווה אליהם ושומעים סיפורי קיסרים ומיתולוגיות, על אמנויות הלחימה האותנטיות שנולדו בסין.

בוודאי חלקכם מרימים עכשיו גבה, ולא לגמרי מבינים מה הטעם ללמוד סינית בעידן בו נראה כי השפה השלטת היא האנגלית. אך הידעתם כי בכל העולם יש "רק" 450 מיליון דוברי אנגלית כשפת אם, ולעומתם 1.3 מיליארד דוברי סינית?

פרט לעובדה כי סינית היא השפה המדוברת ביותר, סין כיום היא המעצמה הכלכלית השנייה בגודלה בעולם, וצפויה לעקוף את ארצות הברית בתוך שנים ספורות. למרות פריחתה העסקית ושגשוגה של סין, והעובדה שכולנו יודעים שרוב התעשייה היא "made in china", מרבית תושבי סין אינם דוברי אנגלית, וכל מי שמעוניין לחדור לשוק הסיני ולעשות עסקים עמם, נדרש להשתמש בשירותי מתורגמנים. בישראל אנשי עסקים רבים ראו את הנולד והבינו כי כדי להתקדם ולהצליח בזירה הבינלאומית, לא ניתן להסתפק יותר רק באנגלית כשפה זרה שנייה. בגלל פריחת היחסים העסקיים שבין ישראל וסין, נוצרה גם עלייה חדה של למידת סינית בכל טווח הגילאים, כשפת העתיד לעסקים בינלאומיים. לצורך כך גם ניתן לגשת לבחינת בגרות בסינית בתיכון ברמת 3 ו-5 יח"ל וכן ללמוד סינית באוניברסיטאות ובמסגרות לימוד רבות נוספות בישראל ובחו"ל. ידיעת השפה הסינית פתחה ועוד תפתח לילדכם בעתיד דלת לאינספור אפשרויות עסקיות כיזמים ישראלים.

כמובן שלא ניתן ללמוד את השפה ללא הכרות עם התרבות העשירה והמרתקת של סין, המושכת אליה מידי שנה תיירים רבים, החוזרים ארצה נפעמים נוכח האוכל הייחודי, כמות האוכלוסייה הבלתי נתפסת והאתרים ההיסטוריים המפורסמים והמרשימים של סין. במהלך השיעורים ניחשף בצורה חווייתית ומהנה לדברים הללו המתרחשים בסין ונלמד גם את הפן ההיסטורי, התרבותי, החברתי והכלכלי של סין, שבניגוד ללימוד שפות אחרות, עוזרים ומקלים מאוד את הבנת השפה.