תלמידים והורים יקרים,

עם סיומו של סמסטר א' וקבלת התעודות, אני רוצה לשבח אתכם תלמידים, על ההשקעה, ההתמדה, המוטיבציה והשאיפה למצוינות, כל אחד על פי דרכו ועל פי כישוריו. לכם הורים יקרים, אני מודה על שיתוף הפעולה, על האמון שאתם נותנים בנו, על התמיכה והפרגון.

תלמידים יקרים,

התעודה, אותה קבלתם ביום שישי האחרון, הינה נדבך חשוב בדיאלוג מתמשך שבינכם לבין מוריכם ולכן בחרנו לקיים שיחות אישיות שלוות, פתוחות, הנוגעות בתחומים מגוונים שאינם בהכרח הישגים לימודיים. התעודה משקפת את תפקודכם והישגיכם כתלמידים, את מידת הסתגלותכם לכללי ונוהלי ביה"ס ואת מעורבותכם בפרויקטים ומיזמים בית ספריים. אנו מאמינים כי תשכילו לשאוף קדימה, לשפר ולהציב יעדים חדשים בדרך לפסגה. כמו כן, אנו רואים אתכם כשותפים לחברת תלמידים מתפתחת, מעורבים חברתית, נוטלים תפקידים, מגלים יוזמה, אחריות ותרומה לחברה ואנו מצפים שגם בתחום זה, תטפסו קדימה ותשאפו לראות גם נופים אחרים.

אנו חדורי אמונה, כי העשייה החינוכית הבית ספרית, השוזרת יחד ערכים ושאיפה למצוינות, מהווה קרקע פורייה לצמיחתכם כבוגרים ערכיים בעלי כישורי למידה.

זכרו תמיד, אנו נמצאים כאן להנחות, לסייע ולהאיר. התעודה היא רק הנחת דגלון במסע אל הפסגה אותה תבחרו מתוך חלומותיכם, כישוריכם ושאיפותיכם.

והתודות לשבוע זה:

  • ביום ראשון ה- 26.1, יצאו תלמידי שכבה ט' לנאות קדומים במסגרת לימודי התנ"ך.

התלמידים עברו מספר סדנאות חווייתיות:

  •    דוד כרועה וכמנהיג- תחרות קבוצתית בהנהגת עדר צאן במעבר מכשולים
  •     הכנת ארוחה תנכית – הכנת לביבות, אשישות, קלי וגבינה על פי מתכונים מהמקורות
  •    דוד יודע לנגן- תחרות צוותית בחיבור מנגינה קצרה בעזרת כלי נגינה והכנת חליל מקראי.
  • ביום ראשון ה- 26.1, צפו תלמידי שכבה י', בהצגה "משקה משקר".
     המופע שעסק בתופעת שתית אלכוהול בקרב בני נוער, הציג בפני התלמידים, באמצעות שחקן, קטעי מונולוג דרמטיים של דמויות שונות הקשורות לתופעת שתיית אלכוהול (נער המשתכר בטיול, נער הגדל בבית ללא גבולות, רופא וכו'…) . במהלך ההצגה, סיפקה המרצה (רות גנאל) מידע רלוונטי וכלים להתמודדות .תלמידי י' דנו בתופעה בשיעורי חינוך שקדמו למופע ויסכמו את המופע בשיעורי החינוך הקרובים.
  • בימים שלישי ורביעי  ה- 28.1, וה- 29.1 השתתפו תלמידי שכבה י' בסדנת עזרה ראשונה. הקורס המכשיר  תלמידים בעזרה ראשונה, נתן על ידי המרכז לרפואת חירום. ראוי לציין את התנהגותם המצוינת של תלמידי השכבה, שאין ספק שהפיקו מידע רב ערך מן הקורס.
  • ביום רביעי ה- 29.1, התקיים בית מדרש בשכבה י'. בית המדרש התקיים בסימן יום המשפחה וסיום המחצית הראשונה. הערב נשא את הכותרת "הורים, ילדים ולימודים" נפתח בסקר מקוון שנועד לבחון הבדלי גישות בין הורים וילדים בנוגע ללימודים ולחלוקת התעודות. לאחר מכן נלמדה הסוגיה התלמודית אודות "תקנת יהושע בן גמלא" – מעין חוק חינוך חובה מירושלים של המאה ה-1 לספירה, לימוד שעורר שאלות לגבי נחיצותו של בית הספר וההשפעה שיש לקיומו של מוסד בית הספר על האחריות ההורית. לאחר מכן עברו ההורים והילדים ללימוד בחברותות של מדרש אודות תחילת לימודיו של ר' אליעזר בן הורקונוס. הלימוד העלה דיון מרתק בשאלות הנוגעות ליחסי הורים וילדים, פערי רצונות ומקומה של הלמידה בחוויה המשפחתית. הערב נחתם ב"תעודות" אשר הכינו ההורים לילדיהם כביטוי להערכה שלהם בשלל תחומים שאינם נמדדים בתעודות הרגילות. למחרת מסרו המחנכים "תעודות" אלו לתלמידים, לצד התעודות הרגילות.

שבוע טוב, לימור.