תלמידים והורים יקרים,

בעדכונים קודמים, שיתפתי אתכם בתוכנית pbl (למידה מבוססת פרויקטים) המתקיימת בשתי כיתות ז' בבית הספר, בהנחייתן של יעל בבני ואביבה ויין.

תזכורת קצרה:
במסגרת לימודי התנ"ך קראו התלמידים את שמות פרק ג' ודנו בשלושת המקרים בהם משה מתערב. המשותף  – משה עוזר לחלש. הכתה דנה במושג "אוכלוסייה מוחלשת", הילדים התחלקו לקבוצות, אשר כל אחת מהן בחרה אוכלוסייה שהתאימה להגדרה, למדה עליה ובנתה תוכנית למעורבות ונתינה בבתי אבות, במרכזי למידה לילדים מתקשים, תיעוד סיפורי חיים של ניצולי שואה, שיתופי פעולה עם כנפיים של קרמבו, עמותת 'חיים' ועוד …

אחת הקבוצות, יזמה ערב עם האומן ננסי ברנדס שכל הכנסותיו תרומה לעמותת חיים.

הערב יתקיים ביום ראשון ה- 9.3.2014, בשעה 19:00 בחצר בית הספר, עלות כרטיס 20 ₪.

אנא רכשו כרטיסים עבורכם ועבור חברים ובני משפחה נוספים המעוניינים לצפות במופע. (ניתן לפנות בסקולי ליעל בבני, היא תפנה אתכם לתלמידות המארגנות את האירוע). נשמח מאוד להשתתפותכם בערב זה.

כמו כן, ב- 11.3, יתקיים יום המעשים הטובים המאורגן אף הוא ע"י אחת מהקבוצות בכיתתה של יעל בבני כחלק מפרויקט ה- pbl, גם ביום זה, כל ההכנסות יועברו לעמותת חיים.

הורים המוכנים לסייע לקראת היום או ביום עצמו, מוזמנים לפנות בסקולי ליעל בבני או ליעל אדלשטיין. בואו נשלב ידיים להצלחת היוזמה.

השבוע האחרון בתיכון חדש:

  • ביום ראשון ה- 23.2, התקיים ערב סיכום המסע לפולין לתלמידי שכבה י"ב. מידי שנה אנו שולחים את תלמידי שכבה י"ב למסע בעקבות אחד הפרקים הקשים ביותר בתולדות העם היהודי. בכל מסע אנו מבקשים  כי משם תצמח זהותם היהודית ישראלית, מאמינים  כי התלמידים ישכילו להבין שעל כולנו להתאחד ולפעול יחדיו ובמשותף בכל תחומי החברה והתרבות כדי לשמור על המדינה שלנו, מייחלים כי המסע יעורר אותם לגינוי תופעות לשנאת זרים ואלימות על רקע מוצא אתני או אמונות דתיות, ויטמיע בהם ערכים של סבלנות סובלנות וכבוד האדם באשר הוא אדם.

ביום שני התכנסנו באודיטוריום דוהל כדי לסכם את המסע בטקס מכובד, מרגש, שהביא לידי ביטוי באופן הטוב ביותר את המסע שעברו התלמידים בהיבט הפיזי, רגשי ותודעתי. אנו מודים כמובן לכל צוות המסע, להורים המלווים, לאיש העדות מר יצחק רייכנבאום  ולחן ארז, רופא המשלחת, אבא של ערן ויובל ארז המלווה אותנו שנתיים ברציפות.

  • בימים שני ושלישי ה- 23-24.3, יצאו תלמידי שכבה י' לטיול שנתי במדבר יהודה. לטיול הצטרפו כ- 11 תלמידי לוס אנג'לס, השוהים בארץ אצל תלמידינו במסגרת חילופי משלחות. ביום הראשון טיילו התלמידים בצוק תמרור וביום השני במצדה. בערב נהנו התלמידים מערב קריוקי ודיסקו. כל הכבוד לתלמידינו על התנהגות מופתית חברית ומכובדת לכל אורך הטיול.
  • ביום רביעי, ה- 27.2, השתתפו תלמידי ט' בסדנאות: "מין בטוח בעיר הגדולה" שהועברו ע"י מרצים  ממרפאת לוינסקי. מרפאת לוינסקי, הינה מרפאה קהילתית מטעם לשכת הבריאות המחוזית בתל אביב לאיתור ולטיפול במחלות מין. המרפאה הוקמה בשנת 2002 בעקבות עלייה במקרי ההידבקות במחלות מין שונות החל מסוף שנות התשעים, והתגברות תופעת הסחר בנשים באותה תקופה. עיקר פעילות המרפאה עבור בני הנוער, הוא העלאת המודעות לסיכונים במין ולאימוץ תפיסת מיניות והתנהגות מינית בריאה. במהלך הסדנה רכשו התלמידים ידע והזדמנות להתבונן בעמדות, דעות, שאלות, ומחשבות הקשורות למין ולמיניות מנקודת מבט אישית, מגדרית וחברתית.
  • ביום רביעי ה- 27.2, השתתפו תלמידי שכבה ז' במפגש פיוטים.  לאורך הדורות השירה והמוסיקה תופסים מקום מרכזי בזיכרון, בתרבות ובחוויה היהודית. באמצעות מספר מפגשים, עוברים  התלמידים מגוון פעילויות המחברות פיוטים מתקופות שונות בהיסטוריה היהודית, מקהילות ועדות ישראל לכדי חוויות לימוד ושירה מרתקות ועכשוויות. 
  • ביום רביעי ה- 27.2, התקיים יום קולנוע  לתלמידי התיכון של מגמת קולנוע וטלוויזיה.
    בחלקו הראשון של היום, צפו התלמידים בסרט הישראלי "מי מפחד מהזאב הרע", סרט שזכה לביקורות מצוינות בתעשיית הסרטים. הבמאי קווינטין טרנטינו הגדירו  כסרט השנה. לאחר הסרט נפגשו התלמידים עם יוצריו: אהרון קשלס ונבות פפושדו למפגש מרתק ומעורר השראה שבמהלכו שיתפו היוצרים  את התלמידים בקשיים ובהתלבטויות שליוו אותם בתהליך היצירה ואף נתנו להם "טיפים" מניסיונם האישי. בנוסף, השניים סיפרו לתלמידים, עליהם כיוצרים ישראליים שלאור ההצלחה, מוצאים את עצמם בפסטיבלים בינלאומיים ובמפגשים עם גדולי הבמאים והשחקנים בתעשייה. אציין שהמפגש עם הבמאים התקיים בזכות יוזמה אישית של התלמידים אוהד עמיחי ויובל פרנס, שיצרו קשר עם הבמאים ובקשו מהם לבוא לבית הספר. בסופו של המפגש הפתיעו וריגשו אוהד ויובל את היוצרים ונתנו להם פוסטר אלטרנטיבי לסרט, שהכינו בעצמם..
  • ביום ה' 27.2 התקיימה הרצאה מטעם פרויקט הדרים לבנות משכבת יא' הלומדות 4,5, יחל מתמטיקה. פרויקט הדרים הינו פרויקט יוקרתי וייחודי של מיקרוסופט וצה"ל, במסגרתו מוכשרות בנות לשרות במערך הטכנולוגי של הצבא בתפקידי תכנות, לוחמת סייבר, מפתחות מולטימדיה, ניהול רשתות ועוד… תפקידים אשר מספקים לא רק שרות משמעותי ותורם ביחידת עילית טכנולוגית אלא גם מעניקים מקצוע אזרחי מבוקש. ייחודו של הפרויקט ויוקרתו הינם הזדמנות חד פעמית לרכישת מקצוע אזרחי מבוקש לצד שרות מעניין ומרתק. פרויקט הדרים הינו הפרויקט הטרום צבאי היחידי אשר במסגרתו המתקבלות לפרויקט מבטיחות את מקומם בשרות הצבאי, הפרויקט היחידי בו הצבא מתחייב לקלוט את הבוגרות בתפקיד טכנולוגי משמעותי. עד כה כ-800 בנות סיימו בהצלחה את הפרויקט והתגייסו לשרות טכנולוגי בצבא, בוגרות המחזור הראשון כבר השתחררו מהצבא ומוצאות עצמן מבוקשות בתעשיית ההיי-טק הישראלית. הבנות התרשמו מהפרויקט ומילאו טפסים כדי שיוכלו להתחיל את שלב המיונים. כיום בתיכון חדש לומדות מס' בנות בפרויקט ותפקידן בחייל התקשוב כבר מובטח.

.שבוע טוב, לימור.