הורים ותלמידים יקרים,

עדכון שבועי

 

 • ביום ג', ה- 27.5, יצאו תלמידי מגמת התקשורת בשכבות ח', ט', לסיור בחברת החדשות של ערוץ 2 בנווה אילן.

במסגרת לימודי התקשורת, זכו התלמידים לחוויה ייחודית – סיור מרתק אל "מאחורי הקלעים" של חברת החדשות וצפו מקרוב בעבודתם של אלה המביאים אלינו הביתה את החדשות החמות מידי יום.

הם עברו מהשקט המופתי ששורר באולפן בו יושבים מגישי החדשות, לחדר הבקרה הרועש. למדו על סוגי המצלמות ואופן השידור מהאולפן ומחוצה לו ופגשו צוות מקצועי המנהל את מאחורי הקלעים בלחץ אינטנסיבי שלא מאפשר אף לא את הטעות הקטנה ביותר. עידו סלומון, כתב טכנולוגיה, הייטק וסלולר של ערוץ 2 סיפר לתלמידים על עבודת השטח של הכתב וערך איתם דיון על הרלוואנטיות של החדשות לבני נוער.

 • ביום ד', ה- 28.5, יצאו מנהיגות הנוער וקבוצת המשצ"ים לסיור בירושלים.

הסיור אליו יצאו אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, ביניהם גם תלמידי תיכון חדש, התקיים לכבוד יום ירושלים – בסימן 47 שנים לאיחוד העיר והוא אורגן ע"י תחום של"ח וידיעת הארץ במשרד החינוך. במהלך היום סיירו התלמידים בשכונת נחלאות, התרשמו מהסיפורים והאנשים שהתגוררו בשכונה כגון משפחת בנאי והרב אריה לוין ושמעו סיפורים מימי הקמת נחלאות. בהמשך היום סיירו במדרחוב יפו ובסמטאות הרובע היהודי בעיר העתיקה ולבסוף התכנסו יחד עם כל תלמידי מחוז ת"א ברחבת הכותל לטקס קצר בנוכחות רב הכותל.

 • בימים ב', ג', ה – 26.5-27.5, יצאה מגמת ספורט ז לפעילות חתירת קיאקים בכנרת.

הפעילות התקיימה במסגרת סיכום שנתי של שיעורי החינוך הימי והיא כללה: חתירה של התלמידים בקייקים, רפטינג בירדן, ספורט ימי בכנרת, כמו: גלשני רוח ובננות ובילוי חוויתי בפארק המים בחוף גולן.

 • ביום ג', ה- 27.6, הרכב מוסיקלי

לפני כחודשיים, יצאה עיריית ת"א בקול קורא, לתלמידים המנגנים במסגרת הרכב מוסיקלי להשתתף בתחרות להקות רוק צעירות. קבוצת תלמידים שלנו בכתה ח': איתמר סגל, יהלי שוחט, איתי שפיגל, יובל שפיגל, הגישו מועמדות ועברו לשלב השני, בו היה עליהם להתמודד מול חמש להקות נוספות. ביום ג', ה- 27.6, התקיים הגמר בבית היוצר בנמל ת"א. התלמידים שלנו, שהקימו את להקת "חומר חדש" הופיעו בפני הקהל בשני שירים שכתבו והלחינו לבד ועשו זאת באופן מקצועי, מכובד ומעורר השראה. הלהקה זכתה במקום השלישי והמכובד. מגיע להם שאפו גדול!

סרטון מערב התחרות, התמונות לא ממש ברורות, אך בכל זאת מזכרת קטנה… תחרות להקות רוק

 •  ביום ראשון ה- 1.6, נפגשו תלמידי שכבה ח', עם המוסיקאי עומר גונן -האלה.

בשכבת ח נערכו השנה שני מפגשים עם המוסיקאי עומר גונן-האלה, שמכיר לתלמידים באופן פעיל וחוויתי את עולם הפיוט והניגון היהודי. השנה עסקו שני המפגשים בעיר ירושלים, במרכזיותה בחיי העם היהודי בגולה ובארץ ישראל, ובגעגועים שחשו כלפיה היהודים בתפוצות השונות במשך שנות הגלות הארוכות. המפגש הראשון קדם לטיול השכבתי לירושלים, והשירים שנלמדו בו ליוו את התלמידים באוטובוס ובסיור. השבוע חזר עומר אל הכיתות, לכבוד יום ירושלים, והשירה שוב מילאה את פינו ואת ליבנו. הפרויקט נתמך ומלווה על ידי מכון הרטמן וצוות האתר "הזמנה לפיוט".

 • ביום ראשון ה- 1.6, התקיימו אודישנים להרכב המוסיקלי הבית ספרי (ללא קשר לסעיף הקודם)

מתוך רצון לאפשר לכל תלמיד להשתלב בבית הספר בתחום שמעניין אותו ואשר יביא לידי ביטוי את כישוריו, ומתוך רצון לראות את הרצף החינוכי לאורך כל שעות היום, החלטנו לפתוח בבית הספר להקת מחול בשיתוף "מרכז חדש" והרכב מוסיקלי בשיתוף "מרכז בבלי".

 • להקת המחול תפעל כמגמת מחול במסגרת מקצועות הבחירה בחטיבת הביניים וכמובן תרחיב את פעילותה גם בשעות אחה"צ .

 

 • ההרכב המוסיקלי, יפעל אחה"צ עם מורה מוסמך שנבחר בקפידה בסיוע אנשי הקונסרבטוריון.

 

לאודישנים להרכב המוסיקלי, שהתקיימו ביום ראשון, הגיעו תלמידים מכל חטיבת הביניים ומשכבות ו' של בתיה"ס המזינים. נראה כי נצליח להוציא לדרך שני הרכבים שיעבדו במהלך השנה, יופיעו בבית הספר, במרכז בבלי ובאירועים עירוניים נוספים.

 • ביום שני ה- 2.6, יצאו תלמידי כתה ח'5 לסיור בחברת "אודיס"

חברת "אודיס" הוקמה לפני 40 שנה ועוסקת בתכנון פיתוח ויצור מערכות מחזור סינון והתפלת מים. החברה יושבת בקריית אריה בפ"ת ונחשבת למובילה בתחומה בעולם עם עשרות פטנטים וטכנולוגיה ייחודית מוכחת. במהלך הביקור סיירו התלמידים במפעל בו מייצרים מערכות מחזור סינון והתפלת מים, שמעו הרצאה על הנדסת מים ותפקידו של מהנדס מים, נחשפו לבעיות שיש בארץ ובעולם בתחום המים כגון מחסור במים , בעיית המיחזור , שיטות למיחזור מים ועוד..

תודה גדולה למשפחת אלי, (משפחתה של יערה מכתה ח'5 ) על ארגון הסיור.

 • ביום שני  ה- 2.6, התקיים ערב גמר מגמת קולנוע, לתלמידי שכבה י"א.

בערב הציגו תלמידי המגמה קליפים עליהם עבדו במהלך השנה. אני מודה  לתלמידים הנפלאים, על ערב מרגש שהביא לידי ביטוי את היצירתיות והכישורים הגלומים בהם. הערב אפשר לכולנו הצצה לעולמם של הילדים, לתובנות, מחשבות, רגשות שהקליפים היטיבו להביא לידי ביטוי.

 • ביום שני ה- 2.6, התקיימו משחקי הגמר בכדורשת בנות בשכבה ז'

מועדון הכדורעף, הינו מועדון ספורט בחטיבת הביניים  המונה 7 קבוצות של תלמידי כיתות הספורט בחלוקה לבנים ובנות ולשכבות ז'-ט'. התלמידים, מתאמנים בין פעמיים לשלוש פעמים אחה"צ, משתתפים במשחקים, יוצאים לתחרויות ומייצגים את בית הספר בכבוד.

קבוצת הכדורעף של בנות שכבה ז' (לולו רודינגר, שוורץ ליאן , נועה שמואלי, גלי דוד, עדי קאהן, משה יסמין ,ארטשטיין שיראל, מזרחי שחף , גברייש אווה  ורון שגיא )בהדרכתו של המאמן הנפלא, אורי שפירא, ובניצוחה של שרית רוזנשיין, מנהלת המועדון, השתתפה השנה ב- 18 משחקים מול 12 קבוצות חזקות במחוז ביניהן:  ליידי דיוויס, אליאנס, עירוני ד ועוד…

העבודה הרצינית ומקצועית של הבנות, הובילו אותן לניצחונות במשחקים רבים והן העפילו למשחק הגמר המחוזי. ביום שני 2.6.14 התקיים טורניר גמר מחוז תל אביב. הקבוצה שיחקה שני משחקים באופן מכובד, ומקצועי. הבנות-  נלחמו, לא ויתרו לרגע, עבדו בצוות, נשמעו להוראות המדריך והן ראויות להרבה הערכה ושבח על כך. לא בכדי הן ניצחו את שני המשחקים. בשכלול הסופי, המסכם את סך הניצחונות במהלך העונה, הגיעו הבנות למקום השלישי המכובד.

חייבת להודות, שהייתה זו עבורי, חוויה מרגשת ומיוחדת, לצפות במשחקי הגמר ובבנות הפייטריות שלנו. תודה לתלמידי ז'6, ולתלמידי כיתת הספורט שהגיעו לעודד את התלמידים, תודה גם לתמי אמא של שיראל ארטשטיין שליוותה את הקבוצה ובאופן סופי, הפכה להיות האמא של הקבוצה.

סרטון קצר שהכנתי במהלך המשחק – גמר כדורעף

שבת שלום לכולכם.