הורים ותלמידים יקרים,

אינני יודעת כמה מכם מודעים לפרויקט המחזור שמובילה גילי, מנהלת חטיבת הביניים, בשכבות ז'- ט'. כבר בתחילת השנה כשהציגה גילי את תוכנית העבודה לשנת תשע"ד, סימנה לעצמה כיעד מרכזי את תוכנית הקיימות ובעיקר את נושא המחזור. גילי העבירה שיעורי חינוך בנושא בכל כיתות חטיבת הביניים, גייסה לטובת הנושא את רכזי ומחנכי הכיתות, ארגנה עם רכזי השכבות וצוות בארי סיורים בחירייה ובתי מדרש בנושא הקיימות, סדנאות ועוד…

 גילי זקוקה לעזרת כולנו בשני עניינים:

  •  סיוע באיסוף בקבוקי שתייה ופחיות שתיה לפיקדון,
    אנו נרתמים למהלך שבסופו נתרום את הכסף מדמי הפיקדון לילדים נזקקים.  לידיעתכם, בשלב הראשון אנו זקוקים ל-600 בקבוקים על מנת שנוכל לפתוח חשבון בנק בתאגיד אל"ה.
  •   תרומה של פריט אחד או שניים (חפצי נוי, ציוד משרדי, ספרים, דיסקים תכשיטים ועוד…) במצב מצוין שאין לכם צורך בו. הפריטים שנאסוף יוצעו למכירה תמורת בקבוקים ופחיות שתייה בבזאר שיתקיים בתום חודש מרץ. (את הפריטים יש להעביר לגילי או לחנה). את "הכסף" – הבקבוקים והסוללות, שנצליח לאסוף בבזאר נעביר לטובת מחזור ונזכה כמובן ל"צ'ופר" עבור בית הספר.

אנא מכם, עזרו לנו באיסוף  הבקבוקים ובתרומת פריטים, נוכל להרים את הפרויקט רק אם נעשה זאת כולנו יחד. בטוחה שכל אחד מכם יכול לסייע ולתרום.

תודות:

  • ביום רביעי ה- 12.2, התקיים טורניר ע"ש עופר בל. כמו בכל שנה ב-22 השנים האחרונות, אנו מציינים ומזכירים באמצעות טורניר כדורסל את עופר בל, זכרונו לברכה, בוגר בית הספר, שנפל במסגרת מילוי תפקידו בפברואר 1992. בית הספר, יחד עם משפחתו של עופר, ביקשו להנציח את שמו, כאות למצוינות, להתמדה ולערכים. כאות לאהבתו הגדולה של עופר לבני האדם, לטוהר המידות, לצניעות, לשוויוניות ולנתינה. טורניר הכדורסל, אותו אנו מקיימים מידי שנה, נבחר מתוך מחשבה כי ענף הכדורסל היה קרוב מאוד לליבו של עופר והוא היה שמח, אם כולנו נזכור אותו כנער צעיר מלא שמחת חיים ומלא תוכניות לעתיד שהספורט בוודאי היה יכול להיות חלק מהן.

בשבועות האחרונים, קיימנו טורניר בין כיתות יא, וכיתות י"ב וביום חמישי התקיים משחק הגמר בין י"א 6 ל- י"ב 7.  במשחק הגמר צפו ועודדו כל תלמידי שכבות י"א, י"ב, משחק מכובד, מקצועי, הוגן שבסופו זכתה כתה י"ב 7 לשאת את גביע הניצחון שהכינה עבורנו משפחת בל.

בשבוע הקרוב יחל בבית הספר טורניר כדורגל.

  • ביום חמישי ה- 13.2, התקיימה קבלת פנים למשלחת האמריקאית. במסגרת פרויקט תל אביב לוס אנג'לס, בו שוהים תלמידינו כחודשיים וחצי בבתים יהודים של ילדים אמריקאים בלוס אנג'לס, הגיעו כעת תלמידי לוס אנג'לס לשהות אצל תלמידינו תקופה דומה. ביום חמישי נערכה באולם הספורט קבלת פנים מכובדת, שמחה וחמה, לכל חברי המשלחת, בנוכחות תלמידי שכבה י'. בקבלת הפנים, ברכנו מורים ותלמידים, את תלמידי המשלחת, ראינו סרטון שהכינו התלמידים ושמענו מספר שירים בביצוע להקת הנינים של טוני. אין לי ספק שמפגש זה יביא לחיבור רחב בין כל תלמידי השכבה לקבוצת התלמידים מלוס אנג'לס. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לכל 12 המשפחות, המארחות את התלמידים מלוס אנג'לס. זו היא משימה לא פשוטה, הדורשת מכם לצרף ילד נוסף למשפחתכם לתקופה של חודשיים וחצי. בטוחה שתעשו זאת באהבה גדולה ובמסירות רבה.
  • ביום חמישי ה- 13.2, יצאתי יחד עם שלושה תלמידים למפגש חדשנות במיקרוסופט. בעקבות מפגש מצוין שהתקיים בבית הספר בנוכחות 20 נציגים ממשרד החינוך והעירייה (עדכנתי לגביו בשבוע שעבר), נבחרנו להוביל יחד עם בכירי משרד החינוך במחוז חדשנות ויזמות. התבקשתי לצרף שניים עד שלושה תלמידים למפגש שהתקיים באקסלרטור של מיקרוסופט. האקסלרטור הוא מאיץ הסטרטאפים של ישראל. בעולם ישנם שלושה מרכזי פיתוח כאלו מחוץ לארצות הברית והם בהודו, סין וישראל. בישראל הקטנה שלנו, הידועה כ- start-up nation"" ישנם שני מרכזים: האחד בחיפה והשני בהרצליה. מרכזים אלו מהווים מעין חממות לחברות סטארט אפ מתחילות המאפשרות להן לרכוש כלים ומיומנויות להצגת החברה באופן כזה שיביא לגיוס כסף. לידיעתכם מתוך כל 12-14 חברות מתחילות כ- 10 מצליחות לאחר המפגשים באקסלרטור של מיקרוסופט לגייס כסף ולהתחיל להתקדם. לאחר הרצאה ששמענו ממי שמנהל את המרכז ומסמנכ"ל נוסף במיקרוסופט קיימנו דיון מרתק על חדשנות בכלל וחדשנות וקידומה במערכת החינוך. בלטו במיוחד שלושת התלמידים הנפלאים שלנו: מרום לפיד, רועי מורטנפלד וגיא בן שמחון, הם השתתפו, שאלו, העירו, האירו ופרגנו לבית הספר לכל אורך המפגש. אנשי מיקרוסופט ובכירי משרד החינוך לא הפסיקו לשבח אותם בזמן המפגש ואחריו. אני הרגשתי אמא גאה. אנו כמובן נמשיך לקחת חלק במפגשים מתוך כוונה להביא לתמיכה כזו, כמו שעושה מיקרוסופט לחברות חדשות גם לבתי הספר הרוצים לפרוץ דרך וזקוקים לתמיכה כוללת.

מזכירה לכולם, השבוע, ביום חמישי ה- 20.2, בשעה 20:30, יתקיים מופע הבכורה של הנינים של טוני במעמד רינת אורן, סגנית מנהלת מנהל החינוך וגילה קלדרון מנהלת אגף החינוך העל יסודי וקידום ילדים ונוער בעיריית תל אביב, לרכישת כרטיסים נא לפנות לבילי, מזכירת ההנהלה בבית הספר.

שבוע טוב לכולנו, לימור.