הורים ותלמידים יקרים,

מחר, יום ראשון ה- 18 במאי יחול ערב ל"ג בעומר. מדורות החג מאפשרות מחד גיסא בילוי והנאה ומאידך גיסא עלולות לחשוף את בני הנוער לסכנות ולפיתויים. על מנת להבטיח שערב זה יהיה מהנה ובטוח לילדינו, אני ממליצה בחום על מעורבות, התעניינות ונוכחות הורים ומבוגרים אחרים (כמובן בהתאם לגיל הילדים), אשר יכולה לעזור בהיערכות נכונה מראש ובהתמודדות עם מגוון מצבים שעשויים להתרחש בערב זה.

אני מזמינה אתכם להיכנס לקישור:

http://www.tasmc.org.il/Be-Well/InterestAreas/general/Pages/take-care.aspx

כמו כן, בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של "הצטיידות" ושתייה מוגברת של אלכוהול סביב המדורות שעלולה להפוך את הבילוי לאסון עבור בני הנוער, ממליצה לקיים שיח עם הילדים בנושא.

מאחלת לכולכם, ל"ג בעומר שמח ובטוח.

עדכון שבועי

  • אני גאה לספר לכם, כי במסגרת פרויקט הקיימות שמובילה גילי מלצר בחטיבת הביניים זכו תלמידי ט' 4 בתחרות איסוף מכליי השתייה. במהלך סמסטר ב' נרתמנו מורים, הורים ותלמידים בחט"ב, למהלך שסחף את כולנו בחיידק המחזור ובזכות עבודת הצוות של כולנו הצליחו תלמידי כיתה  ט'4 לאסוף 3100 מכליי שתייה .סכום הכסף שיתקבל עד תום השנה מתאגיד אל"ה ייתרם לילדים נזקקים.
    לקראת תום השנה, ולטובת סיום הפרויקט, אנו מתכננים יום שיא – הפנינג, שייערך בחודש יוני ובו יימכרו פריטים במצב טוב-מצוין תמורת מכליי שתייה. כולנו מתבקשים להמשיך לאסוף מכליי שתייה על מנת שנוכל לרכוש פריטים באמצעותם. תודה גדולה לגילי מלצר, מנהלת חטיבת הביניים, על הובלת היוזמה הנפלאה שסחפה את כולנו ומתעתדת להיות אחד היעדים המרכזים בשנה הבאה במסגרת שיתוף הפעולה עם בתי הספר המזינים.
  • ימים ראשון ושלישי ה-11.5, 13.5 התקיים פסטיבל קולנוע בתיכון חדש

במסגרת הפסטיבל הוקרנו סרטים שהתלמידים יצרו במהלך השנה בפני חבריהם משכבות ז'-י'. מגמת הקולנוע בתיכון חדש, מעודדת עשייה ויצירה ומאפשרת לתלמידים כבר מכיתה ז' להביא את עצמם לידי ביטוי, ולהרגיש חלק מעולם הקולנוע האמיתי. הפסטיבל חותם תהליך ארוך של עבודה ונותן במה מכובדת ליצירותיהם המושקעות והראויות של תלמידי המגמה. תודה גדולה לתלמידים המוכשרים שעשו את המסע היצירתי  והמופלא הזה. את העבודות ניתן לראות בערוץ המגמה ביו טיוב, בלינק המצורף:

https://www.youtube.com/channel/UCfeBTryo8Jj2Igayj0b9M-w

 

  • ביום ד' ה- 14.3, התקיימה סדנת תאטרון במסגרת לימודי יהדות

בשבועות האחרונים התקיימה במסגרת לימודי היהדות ותכנית בארי סדרת סדנאות תיאטרון בשכבת ט. הסדנאות הועברו על ידי אורה כהן, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב ובליווי צוות המורים ליהדות בשכבה. במסגרת הסדנאות שנערכו בקבוצות קטנות יצרו התלמידים עיבודים דרמטיים לסוגיות אותן למדו בשיעורי יהדות. התלמידים הציגו תמונות מתוך הסוגיות באופן שהמחיש את העולם הרגשי והערכי של הנפשות הפועלות בסוגיה, ובכך חידדו את הקונפליקטים העיקרים המצויים בה (הורים וילדים, בין אדם לחברו, האדם וסביבתו), תוך שהם מקשרים קונפליקטים אלה לחייהם שלהם. סדנאות אלה סיפקו חוויה לימודית ורגשית וכן עומק נוסף ורלוונטיות למקורות. הסדנאות אף זכו לתגובות נלהבות מהתלמידים המשתתפים אשר נהנו ממשחקי התיאטרון ומהמפגש יוצא הדופן עם המקורות – מפגש שהוא בבחינת למידה משמעותית. קבוצת תלמידים מצטיינים בשכבה אף זכתה השבוע לסדנת המשך אשר חתמה את סדרת הסדנאות.

  • ביום חמישי ה- 15.5, צפו תלמידי ח' במופע מולטימדיה אינטראקטיבי בנושא קיימות והגנת הסביבה.

הפעילות חשפה בפני התלמידים תוכנית מרהיבה המבוססת על חיבור בין חינוך לרגש בדרך חווייתית אשר הציגה בפניהם כלים אישיים פשוטים , אשר יאפשרו להם לשמור על הבית של כולנו. ההקרנה היא הפקה בינלאומית, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.

  • ביום חמישי ה- 15.5, התקיימו סדנאות בנושא ״האחר הוא אני״ בשכבה ז'.

הסדנאות עסקו בקבלת השונה בדרך מעשית ומאתגרת אשר ניסתה להמחיש לתלמידים את תחושותיהם של ילדים עם מוגבלויות שונות. הפעילות זימנה דיון פורה בנושא, וחשיבה עתידית משותפת למעורבות אישית וכיתתית למען אוכלוסיות מוחלשות. הפעילות התקיימה ע״י מנחים מטעם ״אילן״.

  • ביום שישי ה- 16.5, השתתפו כ- 50 בנות משכבת ז' בפרויקט: "אתנה הולכות רחוק"

"אתנה הולכות רחוק", הינו מפגן ראווה של עולם ספורט הנשים בישראל – עם כבוד למנהיגות הנשים בספורט ובכלל, המתקיים השנה במסגרת שבוע ספורט ישראל. אלפי נשים ונערות מרחבי הארץ הגיעו ביום שישי  לגני יהושע תל-אביב , לאירוע מלא אדרנלין ועוצמה נשית. האירוע נפתח בברכתה של שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, וכלל מגוון פעילויות ספורטיביות בתחומי כושר מגוונים וחדשניים, דוכני ספורט, דוכני בריאות והדגמות.

בפעילות לקחו חלק כ- 30 בנות משכבה ז' שהשתתפו בריצה, ספינינג, טאיצ'י, זומבה ועוד

ולסיום,

אני גאה ושמחה לספר לכם, שבמסגרת תחרות להקות רוק, עלתה להקת "חומר חדש" מתיכון חדש לגמר העירוני. בלהקה מנגנים: איתמר סגל, יהלי שוחט, איתי שפיגל, ויובל שפיגל.

בתחרות הגמר, אשר תתקיים ב 27.5 בשעה 20:00 בבית היוצר, בנמל תל אביב, יתמודדו 6 להקות נוער מול השופטים ערן צור ואפרת גוש. אנו מאחלים ללהקת "חומר חדש" הרבה הצלחה.

שבוע טוב, לימור.