הורים ותלמידים יקרים,
השבוע, למרות היותו שבוע קצר (חזרנו ביום שלישי לאחר חופשת פורים), הספקנו לעשות לא מעט ואפילו הופענו בכתבה בעיתון "ממון" של ידיעות אחרונות, על האומן אוסקר מוריליו, "הצייר הכי לוהט בעולם". תיכון חדש מוזכר בכתבה כבית הספר היחיד בארץ הלוקח חלק במיזם האומנות של האומן. מי שביקר בשבועות האחרונים בחדר 317 ראה בוודאי את היצירות הנפלאות של התלמידים. השבוע הורדו הקנבסים ויונחו מחדש במהלך השבוע הבא.

newspaper_23.3

תודות:

  • ביום ג' ה- 18.3, יצאו תלמידי שכבה ט' ממגמת צילום ליום צילומים בעיר. אחת הפעולות החשובות של הצלם, היא השוטטות ברחבי העיר, תוך רצון לגלות בה מאפיינים משמעותיים: תיעוד מבנים, מקום, אובייקטים, אנשים, התרחשויות וכו'. תלמידי מגמת הצילום, נסעו לצלם בסביבת הכרמלית, באזור שוק הכרמל ובסביבת הדולפינריום. במסגרת הצילום התבקשו התלמידים לצלם נושאים הקשורים לאיכות הסביבה, לנסות לאפיין מקום מסוים, להתייחס לאירועים לא צפויים ולתעד אותם וכמובן להקפיד תוך כדי הצילום על קומפוזיציה וזווית צילום מתאימה.
  • ביום ג', ה- 18.3, יצאו תלמידי שכבה י"ב, המשתתפים בפרויקט תקומה לקטיף. יצאנו יחד, תלמידי תיכון חדש ותלמידי תקומה, לשדה באזור רחובות, שם התבקשנו ע"י ארגון לקט ישראל לקטוף צנוניות. ארגון לקט ישראל הינו ארגון ללא מטרת רווח ואינו קשור לגופים פוליטיים\דתיים כלשהם. כיום מספק לקט ישראל מזון לעשרות עמותות באזור חיפה, נצרת, תל-אביב רבתי, השרון, בית שמש, ירושלים, והדרום. חזון הארגון הינו לבסס עצמו כארגון גג וכצינור שדרכו מזרימה תעשיית המזון בישראל את יתרות המזון המוכן והמתכלה שלה. המזון ניתן ללא תמורה, לארגוני צדקה לחלוקה לנצרכים. זכרו: לעתים, מה שנחשב נטול ערך עבור אדם אחד, הוא דווקא צורך בסיסי וחיוני לאדם אחר: בדומה לרוב מדינות המערב, גם בישראל כ-25% מאוכל מוכן ותוצרת חקלאית מושמד כל שנה עקב חוסר מודעות ציבורית או חוסר אמצעים לוגיסטיים להביא את המזון לזקוקים לו.

היציאה של תלמידינו לקטיף היא פעילות נוספת במסגרת כלל הפעילויות עם בית הספר תקומה.

תודה לכל התלמידים המקסימים שיצאו אתנו לקטיף, חייבת להודות כי בכל פעם מחדש, אתם מצליחים למלא אותי בתקווה ובאמונה גדולה בחברה של בני הנוער שאנו חלק מהדמויות האמונות על חינוכה.

להלן סרטון קצר שהכנתי לאחר הפעילות: קטיף תקומה

  • ביום ג', ה- 18.3, התקיים יום קולנוע בסינמטק לתלמידי מגמת קולנוע. במסגרת יום הקולנוע, צפו התלמידים בסרט "כוח משיכה" בבימויו של אלפונסו קוארון. הסרט זכה בתחרות האוסקר האחרונה בשבעה פרסים (גם אוסקר לישראלי ניב אדירי על מיקס הסאונד של הסרט).
    לאחר הצפייה שמעו התלמידים הרצאה מפי דורון פישלר (מבקר קולנוע) שסיפר על ייחודו של הסרט. לדבריו, בעוד שרוב סרטי החלל מתעלמים מתכונות ידועות של חלל (חוסר משקל, חוסר סאונד), הסרט הנ"ל, מתרחש כולו במצב של אפס כבידה  – דבר חסר תקדים בתולדות הקולנוע.
    לצורך זה היוצרים היו צריכים להמציא טכניקות חדשות לצילום: למעשה, הסרט כולו נבנה באנימציה ממוחשבת שאליה נוספו אלמנטים מצולמים לאחר מעשה.

.

  • ביום ג', ה- 18.3, התחלנו את פרויקט הנמל. (פרויקט עליו כתבתי בעדכון הקודם). עם תום הלימודים, נפגשנו, מורים נציגי כל הצוותים ותלמידים, כדי לשמוע על היוזמה והתהליך. חייבת להודות שכולנו הגענו חדורי מוטיבציה ועם המון רצון טוב, אך הפגישה הייתה "מעט" מתסכלת, לצערי ההסברים לא היו מספיק ברורים. מירב ירקוני, אחראית התקשוב בעיריית תל אביב ואני ניסינו להבהיר את התמונה, אך עדין היה נראה שהאווירה האופטימית איתה הגענו, התחלפה לפסימיות מטרידה. לאחר המפגש יצאנו יחד לנמל, קבלנו הוראה להסתובב, להריח, לגעת, לשוחח עם אנשים, לצלם ולחזור עם רעיונות. אמנם נשמע מוזר, אך עשינו כמתבקש, האמת היה שונה ומעניין -האווירה הנעימה והשיחות הקטנות שביננו, המקומות היפים והמיוחדים שגילינו, הרעיונות המקסימים שעלו ואפילו השיחות עם שני, למי שניסה, עזרו מאוד וסייעו לבנות רעיון ישים. נראה כי התחלנו להבין ויצאנו כולנו, (כמעט כולנו) עם רעיונות מתקדמים לתחנות. בסוף היום, רובנו חזרנו לנקודת ההתחלה האופטימית עם רצון לתוצר מנצח, אך יחד עם זאת הזמן דוחק בנו, לפנינו פחות משבועיים להרים תחנה וזה בין כל הפעילויות האחרות בבית הספר.

בימים האחרונים, אני שומעת את המורים מספרים כי "לא ישנו כל הלילה" במחשבות על רעיונות מעניינים, שומעת על מפגשים עם תלמידים, על רעיונות מקסימים שהפתיעו אותי וריגשו אותי עד מאוד. נכון, גם קצת מקטרים שזה עמוס ולחוץ אך יחד עם זאת יש התרגשות של עשייה ויצירה בשטח. ברור לי, כי לא פשוט  לייצר חוויה חיובית ותהליך עבודה ראוי ומדויק בזמן קצר כל כך, אך אנו לפחות ננסה. מבחינתי, ההתגייסות למיזם, הרעיונות העובדה שחשוב לכל צוות ליצור תחנה משלו משמחת אותי עד מאוד וממלאת אותי נחת. גם ברגעים אלו, בהם אני כותבת לכם, אני מלאת התרגשות.

שולחת אליכם סרטון קצר שצילמתי בנמל: "השחקנים" הם קבוצת המורים שהייתי בקרבתם, (היו מורים נוספים שהלכו לכיוונים אחרים בנמל). התלמידה המככבת היא שפי אלקבץ המקסימה.

פרויקט הנמל.

  • ביום ה', ה- 20.3, יצאו הנינים של טוני להופעה בבית אבות פיכמן. באותו יום קבלתי שלושה טלפונים נרגשים, מיעל בבני, אשר ברייט ובני רבנר על האירוע המרגש שהביא לשמחה רבה בבית האבות. תודה ליוזמים וכמובן ללהקת הנינים הנפלאה.

שבוע טוב לכולם, לימור.