הורים ותלמידים יקרים,

ביום חמישי ה- 30.1, יתקיים בבית הספר יום חלוקת תעודות. התעודות יחולקו לכל תלמידי בית הספר בפגישה אישית, על פי מועד שנקבע עבור כל תלמיד ותלמיד עם מחנך הכיתה, מתוך כוונה לקיים שיח מורה תלמיד משמעותי ובונה. יום זה, הינו הזדמנות נפלאה עבור התלמידים לשוחח עם המורים המקצועיים, לדווח על קשיים,  על התלבטויות, על חששות ואף לומר מילה טובה. בדומה לערבי ההורים, המחנכים יקבלו את התלמידים בכיתות והמורים המקצועיים המלמדים ביום זה, יפגשו את התלמידים בחדר המורים ובספרייה. גם המורים המקצועיים יזמנו תלמידים למפגש איתם. הורים יקרים, אנא עודדו את התלמידים לגשת למורים המקצועיים  ולקיים עימם שיח פורה למען הצלחתם ולמען חיזוק הקשר – מורה תלמיד.

עדכון השבוע שהיה בתיכון חדש:

  • ביום שני ה- 20.1, יצאו כל תלמידי מגמת התאטרון לצפייה בהצגה בתאטרון הבימה. תלמידי ז', ח', צפו במחזמר- “גבירתי הנאווה”, שכלל צרוף של טקסט שנון, עלילה סוחפת ומוסיקה העשויה לתפארת. תלמידי ט'- י"ב, צפו ב"ארץ חדשה", הצגת תאטרון המכילה בתוכה את הפחדים, התקוות, הזיכרונות וההתמודדות האישית והציבורית שלנו עם גל הפליטים שהגיע לארץ בשנים האחרונות. נהניתי לצפות עם התלמידים בגבירתי הנאווה. אמנם, המחזמר ארוך, למעלה משלוש שעות, אך התלמידים התנהגו למופת ואף נהנו הנאה רבה. את תלמידי החטיבה העליונה שצפו בארץ חדשה, פגשתי בהפסקה, הם ספרו על הצגה  נדירה שמומלץ לקחת אליה את כל תלמידי החטיבה העליונה, אנו כמובן נבחן את העניין בישיבת הנהלה של חט"ע.
  • בימים שני ושלישי, ה- 20.1-21.1, התקיים סמינר תקשורת בנורדייה. אליו יצאו כ- 100 תלמידי המגמה. הסמינר כלל מפגש עם אנשי תקשורת, שחקנים, סדנאות משחק מול טלוויזיה, סדנאות פרסום  ועוד… המפגשים יצרו חוויה מעשירה המעוררת מחשבה ומקדמת שיח פורה על התקשורת והמדיה בימינו.
  • ביום רביעי, ה- 22.1, התקיים סמינר עמיתים לתלמידים נבחרים משכבה ח'. כ- 16 תלמידים אשר נבחרו בבחירות דמוקרטיות בכיתות ונמצאו ראויים על ידי המחנכות יצאו לסמינר עמיתים בנושא מניעת התנהגויות בסיכון, כמו: עישון אלכוהול וסמים.
    התלמידים עברו סדנאות והרצאות מטעם שפ"י,  בהמשך הם יעבירו את התכנים בכיתות בליווי רחל לב יועצת שכבה ח'. מעורבות התלמידים בנושאים אלו והעובדה כי הם יהיו חלק ממובילי התוכנית למניעת התנהגויות בסיכון, הינה בעלת השפעה רבה על הזיקה של התלמידים לנושא והבנת כל המשמעויות הנלוות.
  • ביום רביעי ה- 22.1, התקיים יום המחנך לכל באי בית הספר. יום המחנך התקיים מתוך מטרה להוקיר ולהביע הערכה למחנכים, למורים ולעובדים על עשייתם במהלך כל השנה. הצוות החינוכי, זכה לשמוע הרצאה מפי אלה גולן, אחת מנשות ההרמון של גואל רצון, שהייתה בת 17, בכיתה י"א כשנשבתה שבי פיסי ופסיכולוגי למען מנהיג הכת. הייתה זו הזדמנות עבורנו, כאנשי חינוך וכמובן גם כהורים הפוגשים מדי יום נערות  המוגדרות ״ בסיכון ״  לדון בשאלות חברתיות נוקבות, ולקבל מידע שיאפשר לנו לזהות את הסכנות בשלב מוקדם ובכך למזער או למדר את התופעה. בזמן הרצאתה של אלה גולן למורים, שמעו כל התלמידים הרצאות מרתקות ומעשירות בנושאים מגוונים, מהורים  ומרצי חוץ, ויצאו גם הם נשכרים מיום מרתק ומפרה זה. תודה גדולה לאריאלה מינאלי לעמותת בוגרי תיכון חדש, לוועד ההורים ולהורים נוספים, על ההירתמות וההתגייסות למען הצלחתו של יום זה. אנו רואים בשיתוף הפעולה ביננו לבין הורים בבית הספר ואנשים נוספים בקהילה ערך עליון. תודה מיוחדת לכם תלמידים יקרים, על מכתבים מרגשים ומלאי הערכה ששלחתם לכל אחד מהמורים והעובדים בבית הספר. ותודה לכל מי שלקח חלק בהכנת ארוחת הבוקר הנפלאה לה זכינו בתום ההרצאה. (בעיקר לציון מנהל הקפיטריה).
  • ביום חמישי ה- 23.1, התקיים משחק הגמר בכיתות י"א. במהלך השבועות האחרונים התקיימו משחקי כדורסל מאורגנים ומסודרים בהפסקות הגדולות בין כל כיתות י"א. ביום חמישי התקיים משחק הגמר בשכבה. תודה לכל השחקנים שלקחו חלק במשחק ושחקו באופן מכובד, ומקצועי. תודה גם לכל התלמידים המעודדים שהגיעו כדי לתמוך ולעודד. חוויה אמיתית לראות את ההתרגשות וההתלהבות של התלמידים במשחק (של אלו המשחקים וכמובן של הצופים). כמו כן, מבורכת בעייני העובדה שמורי החינוך הגופני יוצרים עניין ועיסוק לתלמידינו בזמן ההפסקות. הטורניר ימשיך בשבועות הקרובים עם תלמידי י"ב, לאחר הגמר של כיתות י"ב, נקיים משחק גמר בין הכיתה המנצחת בי"א לכתה המנצחת בי"ב.
  • ביום שישי ה- 24.1, התקיים יום דיבייט באנגלית לתלמידי ט' ו י"א הלוקחים חלק בפרויקט. הדיבייט הינו כלי אינטנסיבי להשגת שיפור משמעותי בטווח קצר של יכולת החשיבה וכושר הביטוי, להעצמת הביטחון האישי, ושיפור העמידה מול קהל.  אנו מקיימים את הפרויקט בכתה ט' ו י"א באנגלית. ביום שישי התקיימה תחרות, פרי יוזמתם  של תלמידות י"א שמזה חודשיים עובדות עם תלמידי ט בדיבייט. התחרות התקיימה בנוכחות שופטת חיצונית מקבוצת דיבייט אנגלית מאוניברסיטת תל-אביב. כדאי להיכנס בימים הקרובים לאתר ולצפות בתמונות.

ביום רביעי ה- 22.1, התקיימה חזרה "כמעט גנרלית" (עם תלבושות), של להקת הנינים של טוני. נכחתי בחזרה והתרשמתי שקבוצת התלמידים מוכנה היטב למופע הבכורה, הם עשו עבודה מצוינת וניכר שהמופע העוסק באלימות וירטואלית, בין שתי חבורות, הוא תוצר עבודה שלהם ובהחלט עובד כהלכה ע"י לשה המנהלת המוסיקלית. מזכירה לכולכם ב- 20.2, יתקיים מופע הבכורה. כולכם מוזמנים להגיע ולקחת חלק בערב מהנה המביא לידי ביטוי את עבודתם של תלמידינו בלהקה – כרטיסים ניתן לרכוש אצל בני רבנר המנהל האדמיניסטרטיבי.

שבוע טוב לכולם, לימור.