הורים ותלמידים יקרים,

והפעם, אלי נצר שלנו במוסף ידיעות אחרונות.

250514

אלי התראיין לכתבה שנערכה בעקבות דו"ח מבקר המדינה שתיאר מציאות עגומה של לימודי המתמטיקה בבתי הספר והפנה את עיקר הביקורת לרמת המורים. אלי שלנו לא נח לרגע, מעבר לשיעורים המצוינים במתמטיקה, לפיתוח השעורטונים, ללימוד ע"פ מתודת כיתה הפוכה, ולתפקידו במסגרת רכז התקשוב, השתתף השבוע במפגש "מורים על הבר" – תוכנית של עיריית תל אביב במטרה לשכנע צעירים לעשות הסבה להוראת מתמטיקה ומדעים.

  • ביום ג, ה- 20.5, התקיימה אולימפיאדה במתמטיקה.

האולימפיאדה המתקיימת מזה שש שנים, מורכבת מארבעה שלבים:

  • שלב א – מכיל שש בעיות הדורשות ידע מתמטי בסיסי ובעיקר הבנה וחשיבה מתמטית, השלב הזה מופנה לכל תלמידי חט"ב בכל ביה"ס בתל אביב. השנה השתתפו 17 בתי ספר ולשלב א ניגשו מאות תלמידים. כל התלמידים שהגיעו למקום ראשון ושני בשלב א, העפילו לשלב ב'.
  •  שלב ב' –  נערך אף הוא  בביה"ס  ונבדק על ידי מיכל קלינגר רכזת המתמטיקה, כ- 31 תלמידים מתיכון חדש, צלחו את שלב ב' והעפילו לשלב ג'.
  • שלב ג' –  מבחן שחובר ע"י מתמטיקאים מאוניברסיטת ת"א, נערך בבית הספר, מבחן זה נבדק ע"י המדריכה העירונית למתמטיקה. רועי מילצר תלמיד ז4 העפיל לשלב הסופי.
  • שלב ד' – מבחן במשך שעה וחצי, בחדר סגור עם בוחנים, בו ישב רועי וניהל "קרב מוחות" מתמטי מול  29 תלמידים מרחבי ת"א. רועי שלנו הגיע  למקום השני והמכובד מאוד!

האירוע הסתיים בטקס באשכול הפיס בעירוני י"ד ונכחו בו מנהלי כל בתי הספר בתל אביב, מורים מובילים, הורים ומתמטיקאים מובילים מאוניברסיטאות שונות. את הטקס הנחתה עידית גלבר מנהלת מחלקת החינוך העל יסודי..

  • בימים רביעי וחמישי ה- 21.5-22.5, יצאו תלמידי שכבה ט' לטיול שנתי בגליל.

המורים והתלמידים טיילו בנחל עמוד ובנחל הבניאס, לנו באכסניית תל חי, נהנו מפעילות לילה וארוחת ערב משותפת וחתמו את הטיול בטקס שהתקיים באנדרטת אסון המסוקים שבשאר ישוב. לאורך היומיים התלמידים התנהגו למופת, הדריכו, השתתפו, הפגינו חברות אמת ובעיקר היו שם בכדי לעזור לחבריהם לאורך המסלולים. הם ראויים להערכה רבה על התנהגותם, בגרותם ושיתוף הפעולה המלא שלהם בכל שנדרש.

  • ביום ו' ה- 23.5, יצאו מספר בנות מכתה ז'2 להעניק מתנת יום הולדת לחנה ברנהולץ.

כידוע לכם מעדכונים קודמים, בכיתתה של יעל בבני, במסגרת לימודי התנ"ך, יצרו התלמידים איי מעורבות בקהילה. (יום המעשים הטובים, בית אבות פיכמן ועוד…), אחת מהקבוצות בחרה לתעד את סיפור חייה של ניצולת שואה, לשם כך, יצרה הקבוצה קשר עם בית אבות פיכמן ברמת אביב ונפגשה עם חנה ברנהולץ, ניצולת שואה.

חנה המקסימה סיפרה לבנות באריכות ובסבלנות רבה את סיפור חייה המרגש – על הילדות בזמן השואה, על העלייה לארץ ישראל ועל המשפחה הנפלאה שהקימה. הבנות שתיעדו את המפגשים, אספו תמונות שלה ושל משפחתה והציגו את סיפורה של חנה על גבי קאפה.

ביום שישי האחרון, חגגנו לחנה יום הולדת 90 בבית האבות והיא קיבלה מתנה את התוצר המקסים של הבנות. היה זה מפגש מרגש במיוחד. הבנות, חנה ויעל בבני שליוותה את התלמידות התרגשו מאוד. נכדתה, שהגיעה גם היא לחגיגה, סיפרה בדמעות כמה היא מתרגשת לראות שיתוף פעולה כה מיוחד בין בנות בכיתה ז לסבתה בת ה- 90.

ופנייה אליכם – חנה לא יודעת קרוא וכתוב אבל מאוד מאוד אוהבת ספרות. אם יש תלמיד שיסכים פעם בשבוע (אולי במסגרת מחוייבות אישית) להיות לצידה ולקרוא לה סיפורים/ עיתונים יהיה זה נפלא! מדובר באישה מיוחדת במינה.

תודה לבנות המקסימות מכתה ז'2 על פעילותן החשובה והנהדרת.

שבוע טוב, לימור.