הורים ותלמידים יקרים,

  • השבוע "זכינו" לכתבה הראשונה עלינו השנה, בעיתון ידיעות תל אביב, הכותרת – "נזכור את כולם?", הטענה – באתר החדש הנמצא בהרצה לא פרסמנו עדין את שמות בוגרי בית הספר שנפלו במלחמות ישראל. להלן תגובתי המלאה לכתבת- מירב שלמה, ואחריה הכתבה:

"מירב שלום,

האתר הוא אתר חדש הנמצא בהרצה, ואיננו מופיע כאתר פעיל בגוגל. בשלב זה יש לא מעט נושאים באתר שנמצאים עדין בבנייה: מצוינות חברתית, אומנות בתיכון חדש, פרויקטים המתוכננים לשנת הלימודים תשע"ה, ועוד… וייקח זמן להשלים את כולם.

חללי צה"ל שנספו במלחמות ישראל, חשובים לנו וזכרם יקר לנו, אנו מקדישים פינה לזכרם בבית הספר וכמובן שנתנו לכך מקום ראוי ומכבד גם באתר. בשלב זה, אנו עובדים על דף יזכור שמפנה את הגולשים באתר לעמוד אישי, אשר יוקדש לכל חלל שלמד בבית הספר ונספה במערכות ישראל. העמוד כולל את תמונתו של החלל ומידע עליו ועל נסיבות נפילתו. כמו כן, הגולשים באתר יוכלו להתבטא, להוסיף ולהעלות דברים לזכרו. מאחר ומדובר בחלק אינטראקטיבי באתר, מן הסתם, הדבר דורש זמן באיסוף החומרים, העלאתם  לאתר באופן מכבד וראוי וקבלת אישור ממשפחות הנופלים. אנו מקווים שתוך מספר שבועות יושלם האתר כולו ובכללו נושא זה".

כתבה בעיתון ידיעות תל אביב

חשוב לי לשתף אתכם בדברים, ולהאמין שלכל באי בית הספר ברור וידוע כי לא היה בכוונתנו להתעלם מנושא חשוב זה.

  • ביום ראשון ה- 15.12, ביקר בבית הספר האומן אוסקר מורילו במסגרת מיזם האומנות של עיריית תל אביב ומוזאון תל אביב. תיכון חדש נבחר ע"י העירייה להיות בית הספר היחיד במדינת ישראל שייקח חלק במיזם. (הפרויקט הוא פרויקט בינלאומי, אשר במסגרתו נתפר קנבס על שולחנות התלמידים המשמשים אותם במהלך היום. בסוף השנה יצור האומן מהקנבסים של התלמידים שלנו ושל עוד 13 מדינות בעולם מיצג בינלאומי) התלמידים היו בשבוע שעבר במפגש מקדים במוזאון תל אביב והשבוע נפגשו עם האומן. המפגש היה מעניין, ומסקרן, ותלמידינו התנהגו למופת, גילו עניין, ושאלו שאלות רציניות. הסיום בו נתפרו הקנבסים לשולחנות התלמידים היה חוויתי עבור התלמידים והם כעת שומרים על השולחנות באדיקות. תלמידים הלומדים בחדר 317 , אנא שמרו על הקנבסים, הם ייצגו את מדינת ישראל במיזם.
  • ביום חמישי ה- 26.12, התקיים משחק נוסף במסגרת המבחנים לליגת העל של בתי הספר התיכונים. אמנם הפסדנו אך לתלמידינו מגיע ח.ח. ענק על המשחק המכבד והמקצועי ועל מאבק הולם, והרבה נחישות. תודה גדולה למאמן נחום סגל ולמנהל הקבוצה אשר ברייט. תודה מיוחדת לתלמידים שעודדו את הנבחרת באופן מכבד הראוי להרבה הערכה. תודה כמובן  גם לכל ההורים שבאו לעודד את ילדיהם המשחקים בנבחרת אך בעיקר תודה לתלמידי הנבחרת הנפלאים שהביאו את בית הספר למקום המכובד והמרשים, תיכון חדש הגיע למקום השלישי בארץ בתחרות הארצית. נבחרת יקרה, אנחנו אוהבים אתכם.
  • ביום חמישי ה-26.12, התקיים מפגש ייחודי בין ערבים פלשתינים לתלמידי תיכון חדש במסגרת פרויקט המבל"ל ובחסות מרכז פרס לשלום.
    במפגש השתתפו  15 תלמידים ערבים מוסלמים פלשתינים מהעיר יריחו ו- 13 תלמידים יהודים ישראלים מבית ספרנו. במפגש קודם, שהתקיים לפני כחודש שיחקו התלמידים משחק מחשב שנקרא "עושים שלום". הפעם נפגשו התלמידים , עיבדו את המשחק, שוחחו והעלו לדיון סוגיות מרכזיות. המפגש היה אמנם מפגש לא פשוט, ולעיתים מעט טעון, אך בכללו היה מפגש מרתק, ומשמעותי..
  • ביום חמישי ה- 26.12, יצאו תלמידי פורום המצטיינים לטקס סיום קורס טיס – בנוכחות ראש הממשלה ושר הביטחון חוויה נדירה ומיוחדת. הילדים חזרו נרגשים ממפגש מרתק עם טייסים "טריים" -מלח הארץ בחברה הישראלית.

‏ מאחלת לכולנו שבוע טוב,

לימור.