עמוד הבית > חט"ב המחר

על התוכנית

הורים ותלמידים יקרים,
אנו חיים במאה ה 21- וכחלק מהסתגלות תמידית לעולם הולך ומשתנה ולצרכים חדשים,
בחרנו להוביל בשנת הלימודים תשע"ט שינוי יסודי בלימודים בחטיבת הביניים ופיתחנו תוכנית לימודים חדשה.

חוברת קורסים חט"ב המחר

עיקר רצוננו הינו להכשיר את בוגרנו להיות אנשים חושבים, עצמאיים, יצירתיים וסקרנים, בעלי מסוגלות לעבוד בעבודת צוות באופן פורה ואיכותי, רגישים לזולת, פתוחים ויוזמים.

אנחנו מאמינים שתהליך של שינוי צריך להתחיל בהתחלה, וכיתה ז' היא תחילת הדרך בבית הספר התיכון.
אנחנו מאמינים, כמו ארקדי דוכין ש"כדי להגשים חלום אחד ישן יש צורך במיליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם". ולכן תמיכתכם והשותפות איתכם חשובים לנו מאוד להגשמת החלום.

אנחנו מאמינים שתהליך של שינוי משמעותי צריך לשלב מספר רב של אנשים המובילים אותו, ולצורך השינוי נרתמו מורים מובילים רבים בבית הספר. במהלך כל שנה שעברה, ובהמשך גם במהלך חופשת הקיץ, צוות של כ 30- מורים מבית הספר פיתח את תוכנית חט"ב המחר כך שתהפוך את החלום שלנו למציאות.

השינויים שבחרנו להוביל עוברים כחוט השני לאורך כל נקודות המפגש של התלמיד עם בית הספר ועם תכני הלימוד. החל ממרחבי הלימוד, דרך המחנכים, וכלה במקצועות הלימוד ובקורסי המיומנויות.

בחוברת זו תוכלו לקרוא על השינויים המרכזיים שאנו מאמינים שיובילו לשינוי אליו אנו מייחלים:
• מרחבי לימוד – כיתות הלימוד הפכו למודולריות. ניתן לשבת בהן בטורים, ב-ח' או בקבוצות, בהתאם לצורך. כמו כן, רישתנו את הכיתות ובכל כיתה ז' לכל שלושה תלמידים יהיה לפטופ שיאפשר למידה מתוקשבת.
• מחנכים מעורבים – מתוך רצון לייצר תחושת שייכות, דיאלוג משמעותי וקשר אישי בין המחנך לתלמידי הכיתה, העלנו את תדירות המפגשים של המחנך עם תלמידיו דרך מפגשי בוקר טוב בו יפגשו המחנכים את תלמידיהם ארבעה בקרים בשבוע, ובו יתחילו עם כיתתם את היום, ודרך קיום מפגשי מחנכים בקבוצות קטנות, בנוסף לשיעורי החינוך בכיתות

תוכנית הלימודים:

• מקצועות המתמטיקה, המדעים, העברית והאנגלית ימשיכו להילמד בהתאם לתוכניות הלימוד וכפי שנלמדו עד כה בבית הספר.
• מקצוע העברית יהיה מקצוע מוביל ללימודי אסטרטגיות בשכבה.
• מקצועות ההומניסטיקה – אזרחות, גאוגרפיה, היסטוריה, ספרות, תנ"ך ותרבות ישראל יילמדו במקבצים של שניים עד שלושה תחומי דעת ויילמדו באמצעות למידה מבוססת פרויקטים, העוסקת בערך השכבתי.
• קורסי מיומנויות המאה ה 21- – התלמידים, בנוסף למקצועות הלימוד המסורתיים, ילמדו קורסים שבהם ירכשו מיומנויות להן יידרשו לאורך לימודיהם ובהמשך הדרך במסגרות לימודיות גבוהות, בשוק העבודה ובאינטראקציות חברתיות שונות.
התוכנית היא תוכנית צומחת והשנה נחל בה בשכבה ז'.
אנו מאמינים כי כל השינויים הללו ביחד יסייעו לנו להביא את תלמידי חטיבת הביניים למקום שבו אנחנו שואפים לראותם בסיימם את כיתה ט'.

מוזמנים לעיין בחוברת להתרשמות מעמיקה בעיקרי השינויים >>

בברכה,
לימור מרקנזון מנהלת בית הספר וצוות המורים