עמוד הבית > פרויקטים ומיזמים > ח"ץ – חמד"עי צעיר

פרויקט ח"ץ – חמד"עי צעיר – מאפשר לתלמידים מצטיינים מחטיבות הביניים בתל-אביב-יפו להתחיל כבר בכיתה ט' את מסלול לימודי הכימיה או הפיזיקה לקראת בגרות בהיקף של 5 יח"ל.

מבין המקצועות המקנים בונוס מוגדל, פיזיקה וכימיה הם המקצועות שפותחים את הדלת לחוגי הלימוד הרבים ביותר באוניברסיטאות.
בפרוייקט ח"ץ ניתנת לתלמידים הזדמנות ללמוד באווירה של פתיחות, סקרנות וחקירה שמובילות למצוינות בלימוד.

פרויקט ח"ץ מהווה את השנה הראשונה של תוכנית ארבע-שנתית הנלמדת בחמד"ע מכתה ט' עד י"ב.
בכיתה ט' נחשפים התלמידים לעולם המדע בהדרגה: הם מתנסים באבני היסוד של מקצועות הפיזיקה והכימיה ונחשפים לקשרים בין העולם הממשי לבין המודלים התיאורטיים של עולם המדע. התוכנית מרחיבה ידע מעבר לסילבוס הרשמי הנדרש לבחינת הבגרות בישראל. התלמידים נחשפים למגוון רחב של נושאים ומיומנויות במדע. כך מקבלים תלמידי ח"ץ כלים מצוינים להמשך הלימודים, שיאפשרו את השתלבותם בעתיד בעולם תובעני עתיר מדע וטכנולוגיה מתקדמת.

בנוסף ללימודים בכתה, התלמידים משתתפים בתחרויות, סדנות והרצאות-אורח. השתתפות תלמידים בפרויקט ח"ץ מקנה להם את היכולת והאפשרות להשתתף בסדנות וסיורים מתקדמים המוצעים בכיתות הגבוהות, ומגדילה את סיכוייהם להשתלב בפרויקט מ"ח – מדע חישובי – החל מכתה י'.
לרשות התלמידים בחמד"ע עומדים מעבדות משוכללות, מחשבים ותוכנות לימודיות, אמצעי הוראה כסרטי וידאו ומצגות, ושימוש באינטרנט למציאת מידע מדעי. האינטרנט משמש גם כאמצעי קשר שוטף ולימוד עם התלמידים מחוץ לשיעורים, דרך אתר חמד"ע: www.hemda.org.il.