עמוד הבית > פעילויות חברתיות > לוח פעילויות פברואר 2014

חודש פברואר זימן לתלמידינו מגוון גדול של פעילויות, סיורים ומפגשים שהעשירו את דעתם ועולמם בשפע של נושאים ותחומים.

 
[showhide type="post" more_text="למידע מפורט על הפעילויות" less_text="להסתרת המידע המפורט"]

ב- 2.2 התקיים מפגש של תלמידי י"ב עם חיילים בוגרי בית הספר. המפגש התקיים בהמשך ליום חיילות אליו יצאו התלמידים בתחילת חודש ינואר. למפגש הגיעו 23 חיילים וחיילות, שקיימו שיחה בלתי אמצעית, במסגרת כיתתית ואינטימית עם התלמידים על משמעות השירות הצבאי שלהם, לשם הגברת המוטיבציה ל"שירות משמעותי".
כמחצית מהחיילים הם בוגרי בית הספר, וכמחצית צוערים בקורס קצינים.


בין ה 2.2-4.2, יצאו תלמידי המבל"ל לגדנ"ע. תלמידי המבלל יצאו לשלושה ימי גדנ"ע בבסיס צלמון שבצפון. הם חוו את החוויה הצבאית ע"י סדנאות פעילות שכללו: שיעורי העשרה במורשת קרב, תרגילי ת"ס, שדאות וערכים. חזרו עם ידע חדש שרכשו, מרוצים מאוד, עייפים לא פחות ומגובשים.


ב-3.2, יצאו תלמידי העתודה מדעית טכנולוגית בחט"ב, לתחנת החשמל ותחנת הנייר בחדרה.
התלמידים החלו את היום בנסיעה לתחנת הכוח אורות רבין בחדרה, צפו בסרטון על פעילותה של חברת החשמל, קיבלו הסברים על פעולותיה של החברה למניעת זיהום ככל שניתן. כמו כן, נסעו התלמידים
למקום פריקת הפחם, 2 ק"מ בתוך הים.
בהמשך סיירו התלמידים במפעל לנייר בחדרה ,קיבלו הסבר ששולב עם משחק על חשיבות המיחזור , ושמעו הרצאה בנושא ייצור הנייר, מתי החל והיכן. כמו כן, צפו התלמידים בסרט על פעולת המיחזור במפעל ועל חשיבות הנושא, ראו את המכונה לייצור נייר ואף ייצרו נייר בעצמם.


בימים ה- 3.2ו- 4.2 התקיימו בקרים לחשיפת מקצועות הבחירה לתלמידים העולים לכתה י"א. במסגרת המפגש שמעו התלמידים הרצאה ממנהלת בית הספר על מבנה תעודת הבגרות, מבנה הלימודים בכתה י"א ומקצועות הבחירה בשנת הלימודים הבאה.


בימים ה- 5.2ו-ה 6.2, יצאו תלמידי שכבה ט', לבית ווהלין. במהלך היום, השתתפו התלמידים בסדנאות שעסקו במושגי יסוד בנושא השואה, בחינוך המחודש של העם הגרמני ובחסידי אומות עולם, את היום חתמו התלמידים בשמיעת עדות מפי ניצול שואה.


ב – 7.2, יצאו תלמידי י"ב 1 לפעילות במסגרת מדרשת אדם. התלמידים נפגשו עם תלמידים בדואים מבית הספר אורט אל-הוואשלה בנגב. המפגש התקיים במסגרת תכנית לחינוך נגד גזענות המתקיימת בבית הספר בחסות 'מדרשת אדם'.

תלמידי יב' 1 עם מספר תלמידי מגמת ערבית ומספר תלמידים אורחים מביה"ס רמז בבני-ברק יצאו לסיור בכפר הבדואי קאצר א-סר הסמוך לדימונה ולמפגש עם תלמידי בית הספר אורט אל הוואשלה. כהכנה לסיור עברו התלמידים סדנה של מספר מפגשים שעסקו ב'אחרות', ביחס לאחר ובסיבות לו; למדו על גזענות, על התופעה וסיבותיה ולמדו על הציבור הבדואי בארץ – על ההיסטוריה והתרבות שלו, על הסוגיה הבוערת של אדמותיו ועל תכנית פראוור. המפגש עם התלמידים הבדואים היה מפגש מוצלח ומרגש.
התלמידים התחברו באופן מיידי וללא מחיצות באמצעות פעילויות להיכרות ושיחות מפגש אינטימיות. בנוסף לפעילויות להיכרות, שמעו התלמידים הרצאה על יום ההולדת של הנביא מוחמד המצויין בתקופה זו, ולאחר מכן השתתפו כולם בנטיעות משותפות במסגרת נטיעות ט"ו בשבט שנחוג לאחרונה. כמו כן שמעו התלמידים הרצאה בנושא תכנית פראוור מפי פעיל בדואי שהסביר הסיבות להתנגדותם לתכנית.

בסיום, עמדו התלמידים מקרוב על חלק מהבעיות המעסיקות את הציבור הבדואי, כשסיירו בכפר קצר א-סר – כפר מוכר מזה אחת-עשרה שנה, שעדיין לא חובר לרשת החשמל והמים.
הסיור היה מוצלח מאד, מעשיר ומרגש ואיפשר היכרות קרובה עם ציבור שמאפייניו, צרכיו ובעיותיו לא מצויות ברגיל במרכז התודעה. האירוח היה למופת, התלמידים נהנו ממאכלים אפייניים למטבח הבדואי והתנהגו בצורה מופתית, מכובדת ומכבדת.
לקראת סוף מרץ יתקיים ביקור גומלין של תלמידי אורט אל-הוואשלה בבית ספרנו.
בזמן הקרוב נציג באתר ובחוצות בית-הספר חלק מהתמונות הרבות שצולמו במפגש.


ב- 7.2 השתתפו תלמידינו בשיעור מסונכרן עם נשיא המדינה, מר שמעון פרס. נשיא המדינה התארח במשרדי סיסקו והעביר שיעור אזרחות לכ-300 כיתות ברחבי הארץ. מביקור קצר שערכתי בכיתות בזמן השיעור, שמחתי לראות תלמידים קשובים ומרותקים לדבריו של מר פרס. הילדים עצמם, דיווחו שהיה שונה, ומעניין במיוחד.


ב- 8.2 יצאו כ- 20 תלמידי י"ב, לפעילות התנדבות לכבוד יום המשפחה בבית ספר תקומה. פעילות זו, היא הפעילות השנייה של שכבה י"ב עם בית הספר תקומה במסגרת התנדבותית שיוזמים ומארגנים התלמידים עם יעל בבני, אחראית קשרי הקהילה בבית הספר. הפעילות נפתחה בטקס שהכינו תלמידי תקומה בנושא יום המשפחה, אח"כ פעלו ההורים, הילדים ותלמידי י"ב בתחנות. התחנה שלנו הייתה ציור כפות ידיים בצבעי גואש על אל – בד לבן. כל ילד וחניך טבלו את הידיים בצלוחית עם גואש ואח"כ הטביעו חותמם על האל- בד. כמו כן, הבנים שלנו הפגינו כוח רב במשיכת חבל, משחקי כדורעף וכדורגל משותפים.


ב- 12.2, התקיים טורניר ע"ש עופר בל. כמו בכל שנה ב-22 השנים האחרונות, אנו מציינים ומזכירים באמצעות טורניר כדורסל את עופר בל, זכרונו לברכה, בוגר בית הספר, שנפל במסגרת מילוי תפקידו בפברואר 1992. בית הספר, יחד עם משפחתו של עופר, ביקשו להנציח את שמו, כאות למצוינות, להתמדה ולערכים. כאות לאהבתו הגדולה של עופר לבני האדם, לטוהר המידות, לצניעות, לשוויוניות ולנתינה. טורניר הכדורסל, אותו אנו מקיימים מידי שנה, נבחר מתוך מחשבה כי ענף הכדורסל היה קרוב מאוד לליבו של עופר והוא היה שמח, אם כולנו נזכור אותו כנער צעיר מלא שמחת חיים ומלא תכניות לעתיד שהספורט בוודאי היה יכול להיות חלק מהן.

בשבועות האחרונים, קיימנו טורניר בין כיתות יא, וכיתות י"ב וביום חמישי התקיים משחק הגמר בין י"א 6 ל- י"ב 7. במשחק הגמר צפו ועודדו כל תלמידי שכבות י"א, י"ב, משחק מכובד, מקצועי, הוגן שבסופו זכתה כתה י"ב 7 לשאת את גביע הניצחון שהכינה עבורנו משפחת בל.

בשבוע הקרוב יחל בבית הספר טורניר כדורגל.


ב- 13.2, התקיימה קבלת פנים למשלחת האמריקאית. במסגרת פרויקט תל אביב לוס אנג'לס, בו שוהים תלמידינו כחודשיים וחצי בבתים יהודים של ילדים אמריקאים בלוס אנג'לס, הגיעו כעת תלמידי לוס אנג'לס לשהות אצל תלמידינו תקופה דומה. ביום חמישי נערכה באולם הספורט קבלת פנים מכובדת, שמחה וחמה, לכל חברי המשלחת, בנוכחות תלמידי שכבה י'.


התאריכים ה- 16.2-18.2, השתתפו תלמיד הדיבייט בכנס – TIMEMUN , כנס שנתי זה, מתקיים מזה 14 שנים בבית הספר האמריקאי באבן- יהודה בשפה האנגלית. בכנס משתתפים מדי שנה כ- 600 תלמידים מכל הארץ, מ-40 בתי ספר וגם מבתי ספר מחו״ל. הכנס הינו מודל של האומות המאוחדות, בו במשך שלושה ימים התלמידים מתנהלים כשגרירים באו״ם למדינה או מדינות שבית ספרם נבחר לייצג. השנה בית ספרינו ייצג את דרום אפריקה ותלמידי הדיבייט משכבה י"א, השתתפו ב7 מתוך 10 הוועדות אליהן התכוננו חודשים רבים ע"י למידה, מחקר, ודיונים. בוועדות כתבו התלמידים הצעות ותיקונים בשיתוף פעולה עם נציגים אחרים בוועדות על מנת ליצור ״ עולם שפוי יותר״. תלמידינו הנפלאים ייצגו אותנו בכבוד ובמקצועיות רבה.


ב- 17.2 התקיימה סדנת תסריט במגמת קולנוע. הסדנה הינה הראשונה מבין שני מפגשים, לתלמידי כיתה י"א – שאמורה להוות את יריית הפתיחה לכתיבת סרטי הגמר שלהם.


ב- 17.2, יצאו תלמידי ט' הלומדים ערבית לביקור בדליית אל כרמל ובעוספיה.

הסיור במקום נערך בליווי נציג החברה הדרוזית שסיפר לתלמידים על אורח החיים בשתי הערים הללו, על חיי השכנות בין הערבים והיהודים (ביישוב עוספיה גרות משפחות יהודיות ונוצריות לצד משפחות דרוזיות ביחסי שכנות נפלאה). כמו כן, שמעו התלמידים על המנהגים, האמונות והדת הדרוזית ועל הנאמנות ללא עוררין של הדרוזים למדינה, נאמנות הבאה ליידי ביטוי בתחומים רבים כמו: שרות בצה"ל ביחידות השונות ביניהן גם ביחידות המובחרות ביותר, דרוזים רבים הממשיכים לשרת כחיילי קבע של המדינה, בנות העושות חייל בלימודים אקדמיים ותורמות בהמשך להתפתחות החברה הישראלית, שגרירים מהעדה הדרוזית המייצגים את ישראל בעולם ועוד…. בנוסף נערכה תצפית על האזור כולו, ולסיום התארחו התלמידים בבית דרוזי ונהנו מארוחה מסורתית נדיבה כאנשי המקום. הסיור היה מוצלח מאוד, מפרה ומרתק והתלמידים שלנו כמובן התנהגו למופת.


ב- 19.2, יצאו נציגים משכבת י"א כנס הישראלי ה- 54 לתעופה וחלל. בכנס שהתקיים במלון "דן פנורמה" והנערך מידי שנה, מופיעים מרצים מהארץ ומחו"ל, נציגי תעשיות ההיי טק הביטחוניות בארץ, נציגי חיל האוויר הישראלי והמוסדות האקדמיים המובילים בארץ. הכנס כלל הרצאות ודיונים בנושאים מחזית הטכנולוגיה, המדע וההי טק בעולם וחשיפה למחקרים בתחומי הנדסה אווירונאוטית וחלל.


ב – 20.2 התקיים מופע הבכורה של להקת הנינים של טוני, שעסק השנה באלימות ווירטואלית.


ב- 21.2, התקיים טקס חלוקת תעודות בגרות לבוגרי בית הספר לשנת תשע"ב.


ב- 23.2 התקיים ערב סיכום המסע לפולין לתלמידי שכבה י"ב.

בימים שני ושלישי ה- 23-24.3, יצאו תלמידי שכבה י' לטיול שנתי במדבר יהודה. לטיול הצטרפו כ- 11 תלמידי לוס אנג'לס, השוהים בארץ אצל תלמידינו במסגרת חילופי משלחות. ביום הראשון טיילו התלמידים בצוק תמרור וביום השני במצדה. בערב נהנו התלמידים מערב קריוקי ודיסקו. כל הכבוד לתלמידינו על התנהגות מופתית חברית ומכובדת לכל אורך הטיול.


ב- 27.2 השתתפו תלמידי ט' בסדנאות: "מין בטוח בעיר הגדולה" שהועברו ע"י מרצה ממרפאת לוינסקי מרפאה שעיקר פעילות המרפאה עבור בני הנוער, הוא העלאת המודעות לסיכונים במין ולאימוץ תפיסת מיניות והתנהגות מינית בריאה. במהלך הסדנה רכשו התלמידים ידע והזדמנות להתבונן בעמדות, דעות, שאלות, ומחשבות הקשורות למין ולמיניות מנקודת מבט אישית, מגדרית וחברתית.

ב- 27.2 השתתפו תלמידי שכבה ז' במפגש פיוטים. באמצעות מספר מפגשים, עוברים התלמידים מגוון פעילויות המחברות פיוטים מתקופות שונות בהיסטוריה היהודית, מקהילות ועדות ישראל לכדי חוויות לימוד ושירה מרתקות ועכשוויות.

ב- 27.2 התקיים יום קולנוע לתלמידי התיכון של מגמת קולנוע וטלוויזיה.
בחלקו הראשון של היום, צפו התלמידים בסרט הישראלי "מי מפחד מהזאב הרע". לאחר הסרט נפגשו התלמידים עם יוצריו: אהרון קשלס ונבות פפושדו למפגש מרתק ומעורר השראה שבמהלכו שיתפו היוצרים את התלמידים בקשיים ובהתלבטויות שליוו אותם בתהליך היצירה ואף נתנו להם "טיפים" מניסיונם האישי.

ב- 27.2 התקיימה הרצאה מטעם פרויקט הדרים לבנות משכבת יא' הלומדות 4,5, יחל מתמטיקה. פרויקט הדרים הינו פרויקט יוקרתי וייחודי של מיקרוסופט וצה"ל, במסגרתו מוכשרות בנות לשרות במערך הטכנולוגי של הצבא בתפקידי תכנות, לוחמת סייבר, מפתחות מולטימדיה, ניהול רשתות ועוד… תפקידים אשר מספקים לא רק שרות משמעותי ותורם ביחידת עילית טכנולוגית אלא גם מעניקים מקצוע אזרחי מבוקש. ייחודו של הפרויקט ויוקרתו הינם הזדמנות חד פעמית לרכישת מקצוע אזרחי מבוקש לצד שרות מעניין ומרתק. פרויקט הדרים הינו הפרויקט הטרום צבאי היחידי אשר במסגרתו המתקבלות לפרויקט מבטיחות את מקומם בשרות הצבאי, הפרויקט היחידי בו הצבא מתחייב לקלוט את הבוגרות בתפקיד טכנולוגי משמעותי. עד כה כ-800 בנות סיימו בהצלחה את הפרויקט והתגייסו לשרות טכנולוגי בצבא, בוגרות המחזור הראשון כבר השתחררו מהצבא ומוצאות עצמן מבוקשות בתעשיית ההיי-טק הישראלית. הבנות התרשמו מהפרויקט ומילאו טפסים כדי שיוכלו להתחיל את שלב המיונים. כיום בתיכון חדש לומדות מס' בנות בפרויקט ותפקידן בחייל התקשוב כבר מובטח.

[/showhide]

פעילויות פברואר 2014

02/02/14
יום ראשון

03/02/14
יום שני

05/02/14
יום רביעי

06/02/14
יום חמישי

07/02/14
יום שישי

10/02/14
יום שני

11/02/14
יום שלישי

12/02/14
יום רביעי

13/02/14
יום חמישי

16/02/14
יום ראשון

17/02/14
יום שני

18/02/14
יום שלישי

20/02/14
יום חמישי

21/02/14
יום שישי

23/02/14
יום ראשון

24/02/14
יום שני

25/02/14
יום שלישי

27/02/14
יום חמישי

28/02/14
יום שישי