מטרות המשלחת

חילופי המשלחת בין תלמידים מבי"ס תיכון חדש ובין תלמידי בי"ס מגרמניה החלו לפני למעלה מ- 30 שנים, כשבמערכת החינוך היה הנושא עדיין בחיתוליו.
בתיכון חדש הובן שהקשרים האישיים הישירים בין בני הנוער הישראליים והגרמנים ייצרו היכרות אמיתית ונכונה בין 2 המדינות ולא היכרות המבוססת רק על העבר ואמצעי התקשורת.
לאור האירועים ההיסטוריים הקשים, חשוב שהעם הגרמני ילמד להכיר ולהבין את העם הישראלי, וכמובן שישנה משמעות לכך שאנחנו בישראל נלמד לדעת ולהכיר את גרמניה של היום.
כל חבר משלחת מבי"ס תיכון חדש הוא שגריר המייצג את ישראל, ביקורה של המשלחת מגרמניה בישראל ושהותם של התלמידים אצל המשפחות זו ההסברה הטובה ביותר למדינתנו.

תנאי קבלה

התלמידים הינם תלמידים טובים, בקיאים בשפה האנגלית, בעלי ידע כללי רחב, בעיקר לגבי החברה הישראלית ומדינת ישראל, תלמידים אחראיים, רציניים, וחברותיים.

חילופי המשלחות

המשלחת הינה דו-שנתית. בשנה הראשונה קבוצת תלמידים נבחרים משכבת י' יוצאת לגרמניה ומתארחת כשבועיים אצל משפחות התלמידים הגרמנים. במהלך הביקור יוצאות 2 קבוצות התלמידים לטיול בין מספר ימים בגרמניה.
בשנה שלאחר מכן מגיעה המשלחת מגרמניה לישראל ומתארחת אצל המשפחות הישראליות. התלמידים הגרמנים יוצאים לטיולים בארץ ועורכים פרויקטים משותפים עם התלמידים הישראליים.
בטרם יציאת המשלחת הישראלית לגרמניה עוברים תלמידנו תהליך הכנה ממושך.
בשנת תשע"ד תגיע משלחת מגרמניה לתיכון חדש לקראת חג הפסח.