תלמידים יקרים,

 

לימור מרקנזון, מנהלת בית הספר

לימור מרקנזון, מנהלת בית הספר

תלמידים יקרים,

אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה.

עבורי היום הזה, בכל שנה מחדש, הינו יום חג המרגש וממלא אותי באופן אישי בתקווה ובצפייה לבאות.
שנת לימודים חדשה היא התחלה חדשה, דרך חדשה, הזדמנות חדשה והיא כמובן מפגישה אותנו עם אתגרים, למידה, התנסויות, חברויות ואפשרויות רבות. משימות מאתגרות מונחות לפנינו בשנה זו ואנו נפעל להשיגן במלוא המרץ כשמול עיננו, שאיפתנו להוביל חינוך שוויוני ואיכותי, המשלב ערכים ודרך ארץ לצד דעת ומיומנויות תקשורת ולמידה התואמות את המאה ה- 21.

בית הספר תיכון חדש, נבחר בינואר השנה, להיות אחד מ- 20 בתי הספר המצטיינים בארץ. אין לי ספק כי ההישגיים המצוינים הם תוצאה של תהליכי חינוך עמוקים ומשמעותיים הנעשים בבית הספר.

במהלך החופשה השקענו מחשבה רבה בפיתוח תוכניות חדשות, ושיפור ושדרוג תוכניות קיימות. התמקדנו בארבעה מישורים מרכזיים:

  • פורצי דרך בחטיבת הביניים – זו השנה השנייה בה אנו לוקחים חלק במהלך העירוני של מנהל החינוך לבתי ספר פורצי דרך. חטיבת הביניים עברה שינוי עמוק ומשמעותי במישור הפדגוגי, הערכי החברתי, החינוכי, הייעוצי, הטכנולוגי והסביבתי. התוכנית היא צומחת והיא תפעל בשנה זו בשכבות ז', ח'.
  • חלוצי הערכה בחטיבה העליונה – אנו לוקחים חלק בתוכנית חלוצי הערכה (המרת בחינות בגרות בהערכה חלופית). אנו פועלים בשלב זה לאפשר לכל תלמיד המתחיל את כיתה י' השנה לגשת לפחות לבגרות אחת בהערכה חלופית. שאיפתנו היא לאפשר לכל תלמיד לגשת לבגרות בהערכה חלופית במספר רב יותר של מקצועות בעתיד.
  • "תו תקווה ישראלית" – קיימנו מחקר בשיתוף עם "תו תקווה" שיזם נשיא המדינה בשיתוף האוניברסיטה העברית בירושלים, הנוגע לתפיסות ולעמדות החברתיות של תלמידנו הנוגעות לחברה הישראלית. במהלך החופשה יצרנו שינויים בתכנית החברתית-ערכית-רגשית שנבקש ליישם לאורך השנה על מנת לקדם סקרנות חברתית אצל תלמידינו לגבי קבוצות אחרות בחברה הישראלית, להגביר את תחושת השייכות והסולידריות ביחס לחברה הישראלית על שבטיה ואף לעודדם לפעול לשינוי חברתי המקדם חיים לשותפות.
  • תוכנית רגשית ייעוצית – גם במישור התוכנית הייעוצית יצרנו שינוי משמעותי. בנינו תוכנית צומחת של שיעורי חינוך בנושאים ייעוציים בחט"ב ז', ח', תוכנית שתצמח עם השנים לכלל בית הספר. כמו כן הרחבנו והעמקנו את התוכנית הייעוצית בכל השכבות גם בפעילויות, סדנאות והרצאות בנושאים שונים הפוגשים את תלמידינו בגיל החטיבה והתיכון וביניהם תקשורת אישית ובינאישית, התנהלות נכונה ברשת, תקשורת בין המינים, מיניות, התנהגויות בסיכון, קבלת החלטות ועוד.

אני מאמינה כי כל אלו מתאפשרים בזכות צוות מורים ועובדים משובח ואיכותי, שמבין לעומק את המורכבות החינוכית שאנחנו מצויים בה ונכון לשנות ולהתפתח.

כחברה עברנו קיץ קשה ומורכב מרובה מחאות, ברקע בחירות חוזרות וכאנשי חינוך אנחנו חוזרים לשנת הלימודים כשאירועי איה נאפה והאירוע של בני השלוש עשרה שתקפו בת שתים עשרה מעיקים מאוד ומאתגרים מאוד מבחינה חינוכית-ערכית-חברתית. אנחנו שואפים ליצור לתלמידותינו ולתלמידנו סביבה מוגנת, בטוחה, מאפשרת ומקדמת. אנו רוצים לראות את תלמידנו ותלמידותינו נשים ואנשים בוגרים, אחראים, המכבדים כל אדם באשר הוא אדם וברור לי שזה אתגר חשוב ומשמעותי הניצב בפני כל הורה ואיש חינוך בימים אלו.

אני מבקשת להודות לצוות החינוכי, לצוות העובדים ולוועד ההורים ובראשם לחני דלשטד, על העבודה המשותפת במהלך חופשת הקיץ לטובת הכנת שנת הלימודים הנוכחית באופן שיאפשר לתלמידינו חווית לימודים וסביבת לימודים מוצלחת, מאתגרת ומצמיחה.

ברכה חמה לתלמידי שכבה ז' שאלו צעדיהם הראשונים בביה"ס. אני מאחלת להם הרבה הצלחה בדרכם החדשה.
ברכה מיוחדת גם לתלמידות ולתלמידים החדשים המצטרפים לכיתות השונות בביה"ס.

מאחלת לכולנו שנת לימודים פוריה ומוצלחת,
לימור.