לימור מרקנזון, מנהלת בית הספר

לימור מרקנזון, מנהלת בית הספר

מיטב שנותי כאדם בוגר אני נמצאת בבית הספר תיכון חדש. התחלתי את דרכי כמורה למתמטיקה ומאז שהתחלתי ועד היום טעמתי מגוון רחב של תפקידים שהכשירו אותי לתפקיד הניהול של בית הספר.
כמי שנמצאת במערכת החינוך וחווה אותה מזה שנים נדמה שאנו נמצאים בימים אלו בתקופה מאתגרת באופן מיוחד מכל בחינה אפשרית, חברתית, בריאותית, כלכלית, פוליטית, חינוכית ועוד. בית הספר מהווה מיקרוקוסמוס של העולם שבו הוא מצוי וככזה כל מה שקורה במקרו של החברה והמדינה בישראל קורה גם בעולם בית הספר.

משימות מאתגרות מונחות לפנינו בימים אלו ואנו נפעל להשיגן במלוא המרץ כשמול עיננו, החזון החינוכי שלנו לחינוך "שווה", שוויוני, איכותי ומשמעותי לכל תלמיד ותלמידה. חינוך המעודד לסקרנות, לשיתופי פעולה ולמעורבות. חינוך המאפשר לתלמידינו להתפתח ולרכוש מיומנויות שיאפשרו להם להשתלב בעתיד בכל מקום שירצו, תוך דגש על מיומנויות תוך אישיות ובין אישיות, לצד מיומנויות קוגניטיביות ומיומנויות של לומד עצמאי, ויחד איתן גם מיומנויות ערכיות שיסייעו להם להגביר את תחושת השייכות והסולידריות ביחס לחברה הישראלית על שבטיה.
אני מאמינה שבית הספר כ"עולם קטן" הוא כמעין מעבדה המאפשרת לפרטים שבה ללמוד, להתנסות, לבדוק, לחקור ולהתפתח לקראת צאתם אל העולם. אנחנו שואפים ליצור סביבה מוגנת, בטוחה, מאפשרת ומקדמת. כמו הורי התלמידים גם אנחנו רוצים לראות את תלמידנו ותלמידותינו נשים ואנשים בוגרים, אחראים, המכבדים כל אדם באשר הוא אדם וברור לי שזהו אתגר חשוב הניצב בפני כל הורה ואיש חינוך בכל זמן ובימים אלו באופן מיוחד.

בתיכון חדש צוות מורים משובח ואיכותי, שמבין לעומק את המורכבות החינוכית שאנחנו מצויים בה ונכון לשנות ולהתפתח. אנו בעיצומו של תהליך שינוי עמוק בדרכי ההוראה, הערכה והלמידה, תהליך שהחל כבר לפני שמונה שנים, בשנתי השנייה בניהול בית הספר, ומאז הוא צובר תאוצה, הולך, מתרחב והופך לתפיסה בית ספרית רחבה. משנה לשנה מצטרפים אליו יותר ויותר מורים המגלים לצד מקצועיות ומקצוענות גם מסוגלות לשינוי וגמישות. אנו מאמינים כי כבר בשנה הזו, למרות האתגרים הלא פשוטים שהיא מזמנת לנו, נוכל לראות חינוך פורץ דרך שאנו שואפים להוסיף להעמיקו ולהרחיבו גם בשנים הבאות.
אני גאה לשתף כי בית הספר תיכון חדש, נבחר גם השנה, להיות אחד מבתי הספר המצטיינים בארץ. כמו כן זכה בית הספר בשנה שעברה בפרס חינוך ערכי על התוכנית החברתית פדגוגית ייעוצית המהווה ציר מרכזי בתהליכי החינוך שאנו מובילים בו. אין לי ספק כי ההישגיים המצוינים הם תוצאה של תהליכי חינוך עמוקים ומשמעותיים הנעשים בבית הספר.
מאחלת לכולנו ימים טובים של צמיחה והתפתחות, למען עתיד טוב יותר עבורנו ועבור ילדנו.

לימור.