הורים ותלמידים יקרים,

בחודש האחרון נפגעו מספר תלמידים מבית ספרנו במהלך רכיבה על כלי רכב בדרכם לביה"ס או בדרכם מביה"ס אל ביתם. ברצוני לשתף אתכם במעט מהדיווחים שקיבלנו משכנינו הגרים בסמיכות לבי"ס: תלמידים רוכבים במהירות רבה בכבישים, על המדרכות ואינם מתחשבים בהולכי הרגל. תלמידה הגיעה רכובה לביה"ס בעודה אוחזת ביד אחת בכמות גדולה של בלוני הליום, במקרה אחר, הגיעה תלמידה רכובה על אופנים כשהיא משוחחת בפלאפון. לפני כחודש ימים תלמיד כיתה ז' נמשה מגלגלי אוטובוס ברחוב יהודה המכבי, בנס התלמיד לא נפגע. תלמיד אחר באותה שכבה נפל מאופניו וקרע את הטחול. בשבועיים האחרונים תלמידה מכיתה ט' נפלה מאופניה ונחבלה, תלמידה נוספת שנפלה נזקקה לטיפול רפואי ( ארבעה תפרים בסנטר). כמו כן, בבית ספר אחר בתל- אביב, תלמיד שנפצע בזמן שרכב על אופניו מאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים.  לצערי הרב רוב תלמידינו המגיעים לביה"ס עם כלי רכב אינם מקפידים על חבישת קסדה.

הורים יקרים, אנא שוחחו עם ילדיכם בנוגע לחשיבות הנהיגה הזהירה וכן בנוגע לחשיבות חבישת הקסדה. חייהם חשובים ויקרים לכם ולנו.

וכעת לדברים משמחים ונעימים יותר, אני שמחה לשתף אתכם במספר עניינים:

  • השבוע, בין ה- 15.12-20.12, התקיים בבית הספר שבוע ישראלי- שבוע שכולו חגיגה. במהלך כל השבוע, נחשפו  תלמידינו למגוון אירועים עצום, והרי לכם רק טעימה על קצה המזלג: מעגלי שיח, חידונים, מפגש עם סופרים ומשוררים, בתי מדרש, הרצאות, ביקור במוזאונים, צפייה בהצגות, צפייה בסרטים, מפגשים מוסיקליים, פעילות עם תנועות הנוער, הרקדות, שירה בציבור, יצירה וכמובן שיעורים בנושא הישראליות בכל תחומי הדעת- בקיצור חגיגה. לידיעתכם, מדובר מבחינתנו על שבועות ואף חודשים של עבודה, ואני שמחה לשתף אתכם בהערכתי הגדולה לכל חדר המורים על שיתוף הפעולה, על הרעיונות, על היוזמות ועל הרתמות למען הצלחת השבוע והפיכתו לשבוע ססגוני, מגוון, שמח, שונה ובעיקר חוויתי, מהנה, מעשיר ומפרה. מצרפת לכם את התוכנית בקצרה.

כמו כן מצרפת אליכם את הנאום שלי למורים ולתלמידים בטקס המרכזי.

  • ביום חמישי ה- 19.12, התקיים משחק כדורסל בין נבחרת הכדורסל של תיכון חדש לנבחרת הכדורסל של בית ספר היובל בהרצליה. המשחק שהתקיים, הינו אחד משני משחקים שיקבעו את כניסתנו לליגת העל של בתי הספר התיכונים בשנה הבאה. לאחר משחק מקצועי, מכבד, צמוד ומורט עצבים, הפסדנו בהפרש של שלוש נקודות. אין לי ספק כי תלמידינו נתנו מאבק הולם, שיחקו באופן מקצועי ורציני ביותר, הפגינו  חוכמת משחק מרשימה והרבה נחישות.

תודה גדולה לכל שחקני הנבחרת, למאמן נחום סגל ולמנהל הקבוצה אשר ברייט. תודה מיוחדת לכל המורים והתלמידים שעודדו את הנבחרת באופן מכבד הראוי להרבה הערכה. תודה כמובן  גם לכל ההורים שבאו לעודד את ילדיהם המשחקים בנבחרת.

  •          בשעה טובה, האתר החדש יצא לאוויר העולם. עדין לא ניתנת כניסה לאתר דרך גוגל ולכן הנה לפניכם קישור לאתר:

www.tichonhadash-tlv.org.il

שבוע טוב לכולם, לימור.